Český premiér ve snaze o znovuzvolení slíbil deportovat imigranty do Bruselu

Robert Mueller

USD not Labem, Česká republika (Reuters) – Český premiér Andrzej Babiš zahájil ve čtvrtek svou oblíbenou stranickou kampaň ANO za znovuzvolení, aby se vyhnul imigrantům a zabránil přenosu národních pravomocí do Bruselu.

Když v roce 2015 na kontinent vtrhla vlna žadatelů o azyl, středoevropská země téměř žádné imigranty nezvedla a zopakovala maďarského vůdce Victora Arbana, který nadále odmítal přijetí imigrantů jako klíčovou součást svého poselství široké veřejnosti.

„Toto je poslední šance na obranu našich národních zájmů, životní úrovně a naší kultury,“ řekl Babiš a zahájil kampaň k parlamentním volbám 8. – 9. Října k jeho 67. narozeninám v severním městě Ústí Nat Lab.

Opozice podle něj předá Bruselu národní suverenitu a „rozbije“ alianci skupiny Viceroyalty se Slovenskem, Maďarskem a Polskem, což Bobbis chválil i přes časté střety s Maďarskem a evropskými institucemi.

„Dokud budu premiérem, nepřijmeme nelegálního imigranta,“ řekl a připomněl svůj nesouhlas s minulými plány EU na distribuci žadatelů o azyl po celém bloku.

ANO vede průzkumy, ale ne natolik, aby získalo absolutní většinu, což zvyšuje možnost dlouhého povolebního konfliktu o novou administrativu.

Hlavní výzvou pro Bobbis je středolevá koalice a další středopravá. Nedávné průzkumy veřejného mínění naznačují asi 30% podporu ANO, následují dvě opoziční skupiny, každá s 20% a hrstka menších stran se stává vládci.

Bobbis slíbil, že neakceptuje měnu euro a bude i nadále zvyšovat důchody, čímž podpořil silnou základnu volební podpory ANO.

Země má za sebou druhou nejvyšší úmrtnost na koronavirus na populaci v Evropské unii a jednu z nejvyšších na světě s více než 30 400 úmrtí.

Opoziční skupiny vyzvaly k bojkotu doplňovacích voleb, ale uvedly, že tomu tak není. Jejich podpora ale slábla.

Opoziční strany uvedly, že nebudou kandidovat v doplňovacích volbách. Bobbis přesunul své společnosti do důvěryhodného financování, které podle něj stačí k dodržení zákona.

READ  Ahmed El-Sheikh přestoupil do českého klubu FK Viagem Příbram

Čelí zdlouhavému vyšetřování podvodů týkajících se grantu EU, ale odmítá, že by udělal jakoukoli chybu.

Vzhledem k tomu, že ministerstvo financí v letošním roce předpovídalo 3,2% hospodářský růst, pomohlo vládě solidní ekonomické oživení.

Snížila daně z příjmu a zvýšila mzdy a důchody veřejného sektoru, což spolu s dopadem epidemie pomohlo letos rozšířit rozpočtový deficit na 7,7%. Ekonomové soukromého sektoru to označili za nezodpovědné.

Prezident Miloš Zeman řekl, že by Bobbyho znovu jmenoval předsedou vlády, pokud by ANO získalo více hlasů jako jedinou stranu, a dodal, že hlavními výzvami byla aliance, u které bylo téměř jisté, že bude zahrnovat dvě a tři strany.

Přestože se snaží vytvořit vládnoucí většinu, u moci zůstane několik měsíců po volbách.

(Zpráva Roberta M ல்ல llera; Úpravy John Lopatka a Hugh Lawson)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *