Český poslanec si pochvaluje parlamentní vztahy s Vietnamem

Český poslanec si pochvaluje parlamentní vztahy s Vietnamem

Předsedkyně Skupiny poslanců česko-vietnamského přátelství Petra Kitová ocenila pozitivní vývoj parlamentních vztahů mezi oběma zeměmi v poslední době s tím, že se to projevilo ve výměně delegací na všech úrovních a vzájemné podpoře na mezinárodních a multilaterálních fórech. Jako je Meziparlamentní unie a Asie a Tichomoří

Vietnamský velvyslanec v ČR Dong Hoai Nam (třetí zleva) se zástupci Parlamentní skupiny přátelství ČR-Vietnam. (Foto: VOV)

Praha (VNA) – Předsedkyně Parlamentní skupiny česko-vietnamského přátelství Petra Kitová ocenila pozitivní vývoj v parlamentních vztazích mezi oběma zeměmi v poslední době s tím, že se projevil ve výměně delegací na všech úrovních a vzájemné podpoře na mnohostranné i mezinárodní úrovni. úrovně. Fóra jako IPU, ASEP.

Tyto poznámky pronesla během pracovního jednání s vietnamským velvyslancem v ČR Dong Hoai Nam v Praze dne 30. května.

Kitová uvedla, že bude i nadále přispívat k rozvoji tradičního přátelství a mnohostranné spolupráce mezi oběma zeměmi.

Využila příležitosti informovat vietnamského diplomata o kulturních výměnných programech, které se budou konat v Praze, Brně a Karlových Varech v roce 2024. Na akce pozvala velvyslance a pracovníky vietnamské ambasády.

Velvyslanec Nam poděkoval zástupkyni Kitové za její pocity a úsilí při posilování vztahů mezi zákonodárnými komorami obou zemí a přispívání k posílení vztahů mezi Vietnamem a Českou republikou k 75. výročí diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi v roce 2025.

NAM souhlasila s hodnocením Kitové v oblastech, kde mají obě země velký potenciál a prostor pro spolupráci, jako je vzdělávání, zaměstnanost, cestovní ruch a kultura.

Při účasti na souboru plánů návštěv delegací Národního shromáždění Vietnamu v České republice v druhé polovině letošního roku navrhl, aby Česko-vietnamská parlamentní skupina přátelství koordinovala posílení pracovních programů s předsedou Sněmovny reprezentantů . Česká republika a související agentury./.

READ  13 cestovatelských chyb, kterých se dopouštějí i odborníci

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *