Český pavilon oslavuje vynález slova ‚robot‘

Český pavilon ve čtvrtek oslavil objevení slova ‚robot‘ v zemi divadelní hrou s roboty, rozsvícením sochy robota a seminářem o robotice a umělé inteligenci.

‚Robo‘, který vznikl v České republice známé jako Československo asi před 100 lety, poprvé zazněl na scéně pražského Národního divadla a světu jej představili bratři Kobeové Joseph a Karel, kteří psali divadelní hry a krátké filmy. Příběhy dohromady.

U příležitosti stého výročí se v pavilonu ČR odehrála hra Robo Radius od Nové scény v Národním divadle Laterna Magica na dubajském výstavišti.

Pořad, který zobrazuje posledního muže na zemi bojujícího s robotickou technologií, zkoumá etické problémy související se změnou klimatu, šířením umělé inteligence a genetického inženýrství – to vše s podporou státu. – Technologie umělecké platformy, která umožňuje umělcům ovládat události na obrazovce prostřednictvím pohybu a hudby v reálném čase. Zúčastnil se jí Jiří Slavič, velvyslanec ČR ve Spojených arabských emirátech; Jiří František Pottusník, generální komisař Pavilonu ČR; A John Burian, ředitel českého Národního divadla.

Již dříve se v českém pavilonu konal seminář na téma „AI, robot“, který měl předvést robotické inovace start-upů po celé zemi, a byl formálně osvětlen. Robotorum hit – Žulová socha robota u vchodu do pavilonu. Jediný žulový monolit vytvořený Jaroslavem Ronou – výsledek čtyřleté tvrdé práce – socha dorazila do Dubaje po osmitýdenní cestě z Prahy.

© Tisková zpráva 2021

READ  Pomáhá bránit Slovensko. Český výsadkář se zkušenostmi z Afghánistánu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *