Český ministr zahraničí věří, že Netanjahu vyhraje jako nový izraelský premiér

Český ministr zahraničí věří, že Netanjahu vyhraje jako nový izraelský premiér

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu může stabilizovat politickou situaci v zemi a sestavit stabilní vládu, řekl v sobotu český ministr zahraničí Jan Lipavský.

PRAHA (UrduPoint News / Sputnik – 7. ledna 2023) Izrael premiér Benjamin Netanjahu může stabilizovat a stabilizovat politickou situaci v zemi VládaŘekl to v sobotu český ministr zahraničí Jan Lipavský.

„Věřím, že je to zkušený a dlouholetý politik premiér Benjamin Netanjahu může po sérii předčasných voleb uklidnit vnitropolitickou situaci v zemi IzraelNastavte standard Vláda a budovat vztah se svými spojenci,“ odpověděl na otázky novinářů.

Lipovský to nedávno odmítl komentovat příchod chtít Chrám Mt. izraelského ministra obrany Itamara Ben-Quirina. z arabština Ve státech.

„Nový Izraelec Vláda Je to jen pár dní, co se dostal k moci. Takže je příliš brzy na jakékoli komentáře,“ odpověděl na relevantní otázku.

Pozdě prosinecBenjamin Netanjahu vytvořil nový Vláda Ve spojenectví s konzervativními a nacionalistickými stranami.

Začátkem toho měsíce své přání vyjádřil český prezident Miloš Zeman příchod Izrael s premiér Petr Fiala do konce funkčního období

Zeman opakovaně argumentoval stěhováním české ambasády z Tel Aviv JeruzalémNicméně příliš pozdě prosinecLipavský řekl, že takové programy v zemi nejsou, a podle toho jednal OSN Rozlišení a postoj EU proti přestěhování ambasády

READ  Čech byl za první Československé republiky nejvyšším národem ve střední Evropě - Brněnský deník

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *