Český ministr říká, že Češi a Němci jsou blízko řešení sdílení plynu v krizích

PRAHA (Reuters) – Český ministr průmyslu Josef Sekila v pondělí uvedl, že Česká republika a Německo jsou blízko k dosažení nouzové dohody o sdílení plynu, protože obě země usilují o posílení energetické bezpečnosti v situaci, kdy se zásoby ruského plynu snižují. .

„Věřím, že jsme v této otázce udělali velký pokrok a že budeme moci brzy uzavřít naši vzájemnou dohodu,“ řekl Sekila na společné tiskové konferenci s německým ministrem hospodářství Robertem Habeckem v Praze.

Dvoustranné dohody jsou součástí plánů EU, jak se vypořádat s jakýmkoli šokem v dodávkách plynu, i když realizace dohod byla pomalá.

Sekela uvedl, že obě země si stanovily podmínky, za kterých začnou sdílet plyn, i kompenzaci, kterou Česko zaplatí Německu za použití mechanismu, aniž by prozradil další podrobnosti.

Německo bylo hlavní cílovou a tranzitní zemí pro dodávky ruského plynu, než Moskva začala omezovat vývoz do Evropské unie v důsledku své invaze na Ukrajinu a následných sankcí z Bruselu.

Česká republika byla téměř zcela závislá na ruských dodávkách po německých trasách, ale stejně jako ostatní země Evropské unie měla různé dodávky.

Vnitrozemská země nadále přijímá téměř všechen svůj plyn prostřednictvím německého dopravního systému, který nyní pochází z terminálů LNG v západní Evropě a Norsku.

(Zpráva Roberta Muellera), Scénář Jason Hofitt, Střih Susan Fenton

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Thibaut: Tento víkend všichni pracují

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.