Český miliardář věnuje po atentátu na Pucha 100 milionů korun „hrdinské“ ukrajinské armádě

Praha, Česká republika – Ivo Lukakovič je český podnikatel a zakladatel místní internetové společnosti Seznam.cz Oznámeno Na pomoc Ukrajině se chystá poslat 100 milionů Kč (asi 4 miliony eur) z vlastních peněz.

Osmačtyřicetiletý podnikatel a miliardář na Twitteru napsal, že ho šokovalo, když viděl na začátku tohoto týdne záběry na zabíjení ruských občanů v ukrajinském městě Pucha, takže část svého osobního majetku věnuje na nákup zbraní. „Hrdinská“ ukrajinská armáda.

Český internetový portál Seznam počátkem března oznámil, že dobrovolným charitativním organizacím a sdružením pomáhajícím ukrajinským uprchlíkům již věnuje na darech až 100 milionů korun, přičemž sám M. Lukačovič v únoru řekl, že na stejný účel poskytne 23 milionů korun. .

Hrůzné scény z města Pucha nejprve ukazují ruské jednotky, které 1. dubna ustupují z oblasti, ukazují těla stovek mrtvých civilistů ležících v ulicích a masových hrobech.

Mnozí se obávají, že k takovému spontánnímu zabíjení mohlo nebo nemuselo dojít v ukrajinských městech a obcích, které jsou stále okupovány ruskými silami.

Atentát vyvolal mezinárodní pobouření a vyvolal výzvy k novému kolu sankcí proti Rusku a úplnému vyšetření válečných zločinů Moskvy na Ukrajině.

Ruští představitelé tvrdí, že popravu neprovedli a tvrdí, že fotografie a videa byly falešné a jde o další „provokaci“ ukrajinské vlády.

READ  Český hvězdný klub zahájil jednání s klubem Kufal o přestupovém radaru West Hamu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.