Český kapitál najde rumunské studenty, kteří sbírají stipendia od rumunské organizace

V pátek 22. října 2021 se uskutečnil obřad pro příjemce stipendií prostřednictvím Rumunského stipendijního programu pro rumunské studenty na středních školách, vyšších odborných školách a univerzitách. (Foto: Karel Šuster, Romea.cz)

Pátek 22. října 2021, slavnostní setkání příjemců vědců podporované organizací ROMEA Romský stipendijní program Stalo se to romským studentům středních škol, středních odborných škol a univerzit v české metropoli. Dárci, organizátoři a studenti se shromáždili v Brooke Saloonu na Staré radnici.

Letos bylo stipendium uděleno více než 70 studentům. Obřadu předsedala moderátorka Jarmila Balsov ROMEA televizní vysílání Schůzka je živě online.

Letos se o stipendijní program ROMEA přihlásilo 70+ romských vysokoškoláků, loni více než 20 vysokoškoláků. Celkový počet žádostí o stipendium, včetně přihlášených studentů středních a vysokých škol, přesáhl 180.

Stipendia byla udělena 45 středoškolákům, pěti středním odborným studentům a 28 vysokoškolským studentům. „Jsme potěšeni rostoucím zájmem Rumunů o střední školy a univerzity.

FOTOGALERIE

Středoškoláci získali 14 000 Kč [EUR 545] Za školní rok dostávají studenti vyšších odborných škol 21 000 Kč [EUR 820] A studenti studující na univerzitě získali 25 000 Kč [EUR 975] Pro akademický rok „Chtěli jsme podpořit více než 80 studentů, ale bohužel to naše finanční možnosti neumožnily. Shromážděte více zdrojů„Přinejmenším můžeme podpořit více studentů navštěvováním jazykových kurzů, školením a poskytováním jejich školních potřeb,“ řekl Balok.

Během obřadu se studentům věnoval spolumajitel Albatross Media, Autor: Silke Horkovy Nadace Albatross, Jindra Marenovi, nezávislým konzultantem Bader výhodyAutor: Yechiel Bar-Chaim a režisér Řím Organizace, Zdeněk Ryšavý. Konzervatoře se účastnili příjemci stipendia hudební produkce během ceremoniálu v podání talentované mladé kytaristky Carol Rudolph Vlasic a jedinečného hlasu zpěvačky Natalie Kucharovi.

Díky stipendijnímu programu se romští studenti budou moci zúčastnit a trénovat práce v kurzu. Učenci na druhé straně absolvují dobrovolnou službu v různých organizacích, jako jsou například kluby pro děti a mládež.

READ  Špatný týden pro českého premiéra poté, co ho dokumenty Pandory pomohly sesadit | Česká republika

Stipendijní program pro romské střední školy, vyšší odborné školy a studenty univerzit pořádá organizace ROMEA s podporou řady nadací, z nichž největší jsou Nadace Albatross, Bader Charities a řada individuálních dárců a organizací. Podporuje pořádání workshopů o mediální gramotnosti pro příjemce stipendií Nadace OSF Tím Fond aktivních občanů, Zaměřeno na podporu občanské společnosti a posílení a financování dovedností v neziskových organizacích EHP a norské granty.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *