Český film Šarlatán je na užším výběru Oscarů

Český film Žonglér Americká akademie filmových umění a věd v úterý oznámila, že polská režisérka Agnieszka Holland se dostala do užšího výběru mezi 15 filmů nominovaných na Oscara v kategorii nejlepší mezinárodní celovečerní film.

Na rozdíl od předchozích let, kdy se do kategorie Nejlepší mezinárodní hraný film kvalifikovalo deset filmů, bylo letos nominováno 15 filmů.

Charlatan je životopisné drama o českém léčiteli, který pomocí bylinných přípravků léčil stovky lidí, včetně československého komunistického prezidenta Antonina Zapotokiho.

Trojnásobný kandidát na Oscara Holland a nedávno zvolený prezident Evropské filmové akademie (EFA) režíroval několik úspěšných filmů, včetně Zabít kněze (1988), Evropa a Evropa (1990) a Washington Square (1997).

Holland, která se ve svých filmech nikdy nebála obsáhnout kontroverzní témata, pracovala také v televizi. Mezi mezinárodní produkce, které Nizozemsko režírovalo, patří několik populárních seriálů, například „House of Cards“, „The Wire“, „The Killing“ a „Treme“.

Česká republika získala třikrát Oscara za nejlepší cizojazyčný film, dvakrát cenu Československa (Obchod na hlavní ulici, 1966; Blízké vlaky, 1968) a jednou od získání nezávislosti (Kolya, 1997).

Nominace na Oscary 2021 budou oznámeny v pondělí 15. března 2021 a Oscary budou vysílány 25. dubna ve více než 225 zemích a teritoriích po celém světě.

Producentem 93. ceny Akademie bude producent Jesse Collins nominovaný na Emmy, producentka Stacy Sher nominovaná na Oscara a režisér Steven Soderberg, který získal Oscara.

READ  Polka, befo a průvody přitahují na Westfest tisíce lidí

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *