Český film Klauni ve Frankofonii

Český film Klauni ve Frankofonii

Velvyslanectví ČR v Prištině se 25. března 2019 zapojilo do aktivit Frankofonie promítáním českého filmu „Klauni“ režiséra Viktora Tause. Úřadující vedoucí mise Dušan Králík film promítal ve Francouzském institutu v Prištině. S velkým zájmem sledovalo film publikum složené ze studentů univerzity v Prištině, českých vojáků KFOR a UNMIK, zástupce kanceláře Evropské unie v Prištině, zástupců diplomatického sboru a kulturního atašé francouzského velvyslanectví a mnoha dalších.

Klauni – Na začátku své kariéry vytvořili Oscar, Max a Victor hvězdné klaunské trio s názvem The Busters. Jejich klaunství ztělesňovalo malé ostrůvky svobody uprostřed bažiny statické rezignace za komunistického režimu v bývalém Československu. Ale intenzivní neshody vedly k oddělení tří klaunů. Jak se ukazuje, národem milovaní klauni se nemohou vystát. Nyní, po třiceti letech v exilu, se Oscar (Didier Flamand) vrací, aby zakončil svou uměleckou kariéru v Praze. Shledání s jeho bývalými přáteli vede k nevyhnutelné konfrontaci s Victorem (Jerry Lapus), který je morbidně obézní, a Maxem (Uldrich Kaiser), který je smrtelně nemocný. I po tak dlouhé době zůstává otázka stejná: Kdo se bude smát naposled?

Po velmi úspěšném promítání „Klaunů“ následovala recepce ve Francouzském institutu v Prištině.

READ  'Barbie' se v roce 2023 stala šampionkou České republiky v pokladně, vstoupila do Top 15 všech dob

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *