Český europoslanec o vztazích Číny

Český europoslanec John Zahradil je v Evropském parlamentu interně vyšetřován kvůli střetu zájmů s Čínou.

Tato otázka je známá jako Skupina přátelství s Čínou, neformální skupinou poslanců, kteří usilují o užší vztahy s Pekingem.

Zahrad jako předseda skupiny na začátku tohoto roku pozastavil činnost Po odhalení Politico Europe V roce 2019 se mu nepodařilo uvolnit financování z Číny, což je v rozporu s pravidly transparentnosti.

Do podobné situace se dostal, když web na konci roku 2019 odhalil střet zájmů s Vietnamem, což vedlo k jeho rezignaci jako předního europoslance v obchodním souboru země s EU.

Parlamentní vyšetřování Zahrada Peter Defer, Nizozemský novinář Follow the Money podal u Sino-EU Friendship Group návrh na svobodu informací.

Ačkoli jeho žádost byla zamítnuta, vysvětlil, že Evropský parlament nechtěl při vnitřním vyšetřování Zahrada diskriminovat.

Šetření vede poradní rada Evropského parlamentu, jejímž úkolem je zajistit, aby se poslanci řídili kodexem chování.

Ve skutečnosti je to prostor pro odpovědné cvičení zápěstí.

Tato skupina se skládá z pěti poslanců. Jejich studie pro 26 spolupracovníků v letech 2014 až 2019 vedly k nulovým omezením.

Zpráva zveřejněná na začátku tohoto roku neziskovou organizací Transparency International chybně dospěla k závěru, že skupina byla kompromitována poslanci.

„I při hrubém a neustálém porušování kodexu mají europoslanci přísný strach,“ uvádí.

Mezi nimi jsou i přátelští v Zahradu a belgický konzervativní europoslanec Kirt buržoazie.

Buržoazie v současné době předsedá poradní radě, která patří do stejné politické skupiny jako Zahrad.

Přední poslanec ve Vietnamu Během několika hodin po Zahradově rezignaci ho buržoazie nejen nahradila, ale také ocenila jeho práci.

„Milý Johne, odvedl jsi skvělou práci. Udělám vše, co je v mých silách, abych uctil tvou dobrou a tvrdou práci.“ Řekl tweetem.

READ  Česká noc kostelů vám umožní navštívit více než 1000 svatyní

Human Twitter Watch na Twitteru popsal Zahradilovu chválu kapitalismu jako „hanebnou“.

Jeho náměstek asijského ředitele Bill Robertson uvedl, že v Zahradě projevil „hluboký nedostatek morální integrity“ za své vedení vietnamské fronty a zároveň se pasl prostřednictvím významné obchodní dohody.

Není jasné, zda poradní panel dokonce zahájil vyšetřování Zahradilova zapojení do Vietnamu. Parlament v minulosti odmítl uznat podobné studie u jiných poslanců, kde byly konflikty odhaleny prostřednictvím zpráv v médiích.

Pokud jde o Zahradilovu skupinu EU-Čína, parlament uvedl, že jakékoli odhalení by narušilo mír a integritu práce skupiny.

Zahrad ze své strany neodpověděl, když byl požádán o komentář.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *