Český dokument na filmovém festivalu o lidských právech v Pákistánu

Český dokument na filmovém festivalu o lidských právech v Pákistánu

Pákistán hostil Human Rights Film Festival od 25. listopadu do 10. prosince 2018. Festival nese název Podílel se na organizaci „Lidská práva prostřednictvím kina“. Delegace Evropské unie a Organizace spojených národů v Pákistánu. Konal se na oslavu Mezinárodního dne lidských práv, který si letos připomíná sedmdesáté výročí Všeobecné deklarace lidských práv. Česká republika se aktivně zapojila do letošního 4. ročníku Filmového festivalu o lidských právech promítáním českého dokumentu „Teorie rovnosti“ režisérky Barbory ​​Çalupové.

Festival se konal po celé zemi. Dokumenty byly promítány v deseti různých městech v Pákistánu (Islamabad, Karáčí, Lahore, Mardan, Rawalpindi, Peshawar, Gujarat, Quetta, Multan a Swat). Český dokument “Theory of Equality” byl promítán v Olomopolu v Láhauru ve čtvrtek 6. prosince 2018 a také v PNCA (Pakistan National Council of the Arts) v Islámábádu v sobotu 8. prosince 2018. Obě projekce se zúčastnil Chargé d’Affairs Velvyslanectví ČR paní Jaroslava Popková . Nejen, že každé z představení uváděla, ale po představení se účastnila i diskuse s diváky.

Prezentace v Islámábádu

Jak název dokumentu „Teorie rovnosti“ napovídá, zabývá se problematikou rovnosti žen a mužů ve společnosti. Konkrétněji mapuje působení různých feministických hnutí v České republice. Dokument je důkazem toho, že téma postavení žen ve společnosti je diskutované po celém světě a že všude je co zlepšovat. Různá konkrétní diskutovaná témata týkající se rovnosti žen a mužů v České republice a Pákistánu umožnila divákům přemýšlet o této problematice komplexněji a také vidět věci z jiné perspektivy. Po prezentacích byly předmětem diskuzí variace a měření.

Podpora lidských práv a lidské důstojnosti je jádrem české zahraniční politiky. Velvyslanectví České republiky v Islámábádu vynakládá velké úsilí na prosazování těchto hodnot i v Pákistánu. Děje se tak prostřednictvím dialogu a konkrétního projektu, jehož prostřednictvím velvyslanectví podporuje úsilí Pákistánu prosazovat dodržování lidských práv. Zlepšení postavení žen ve společnosti je jedním z hlavních cílů místních transformačních projektů podporovaných velvyslanectvím v Pákistánu.

Úvod do dokumentu v Láhauru

READ  Recenze: Zázrak - Cineuropa

Úvod do dokumentu v Láhauru

Show v Lahore

Show v Lahore

Diskuse po prezentaci, Lahore

Diskuse po prezentaci, Lahore

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *