Český diplomat oceňuje reakci Turecka na epidemii

Kayseri, Turecko

Velvyslanec České republiky v Turecku v pátek uvedl, že úspěšná reakce Turecka na epidemii Covid-19 byla na rozdíl od mnoha evropských zemí důvodem růstu její ekonomiky na konci loňského roku.

Velvyslanec Pavel Vasik učinil poznámky během své návštěvy s Uvokem Bozkayou, honorárním generálním konzulem země v Antalyi, v Kayseri Chamber of Industry (KAYSO), podle prohlášení vydaného obchodním úřadem.

Řekl, že ekonomiky mnoha evropských zemí se v roce 2020 snížily o 5% až 10%, ale Turecku se podařilo zakončit rok pozitivním růstem.

Dodal, že tento růst je důkazem toho, že Turecko úspěšně zvládlo svou reakci na epidemii.

Vasik a Bozkaya se během návštěvy setkali s prezidentem KAYSO Mehmetem Buyukseimichim.

Turecký úředník uvedl, že společnost KAYSO skončila rok 2020 se silným růstem vývozu a jeho počty byly na dosud nejvyšší úrovni.

Řekl, že zhruba 20 členů KAYSO loni vyvezlo do České republiky výrobky v hodnotě téměř 8 milionů dolarů.

Buyukcekmece zdůraznil, že Kayseri a Turecko mají silné obchodní vztahy s českými společnostmi, Buyukcekmece uvedl, že turečtí představitelé a úřady budou i nadále podporovat a usnadňovat investice českých společností v zemi.

* Napsal Dylan Pamuk

Web Anadolu Agency obsahuje pouze část zpravodajských článků zaslaných předplatitelům systému AA News Broadcasting System (HAS). Kontaktujte nás ohledně možností předplatného.

READ  EU a Ghana podepisují 203 milionů EUR na společné plánování na období 2021–2027

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.