Český diplomat oceňuje reakci Turecka na epidemii

Kayseri, Turecko

Velvyslanec České republiky v Turecku v pátek uvedl, že úspěšná reakce Turecka na epidemii Covid-19 byla na rozdíl od mnoha evropských zemí důvodem růstu její ekonomiky na konci loňského roku.

Velvyslanec Pavel Vasik učinil poznámky během své návštěvy s Uvokem Bozkayou, honorárním generálním konzulem země v Antalyi, v Kayseri Chamber of Industry (KAYSO), podle prohlášení vydaného obchodním úřadem.

Řekl, že ekonomiky mnoha evropských zemí se v roce 2020 snížily o 5% až 10%, ale Turecku se podařilo zakončit rok pozitivním růstem.

Dodal, že tento růst je důkazem toho, že Turecko úspěšně zvládlo svou reakci na epidemii.

Vasik a Bozkaya se během návštěvy setkali s prezidentem KAYSO Mehmetem Buyukseimichim.

Turecký úředník uvedl, že společnost KAYSO skončila rok 2020 se silným růstem vývozu a jeho počty byly na dosud nejvyšší úrovni.

Řekl, že zhruba 20 členů KAYSO loni vyvezlo do České republiky výrobky v hodnotě téměř 8 milionů dolarů.

Buyukcekmece zdůraznil, že Kayseri a Turecko mají silné obchodní vztahy s českými společnostmi, Buyukcekmece uvedl, že turečtí představitelé a úřady budou i nadále podporovat a usnadňovat investice českých společností v zemi.

* Napsal Dylan Pamuk

Web Anadolu Agency obsahuje pouze část zpravodajských článků zaslaných předplatitelům systému AA News Broadcasting System (HAS). Kontaktujte nás ohledně možností předplatného.

READ  Kdy se koná, kde se koná a kdo hraje?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *