Český Babiš vidí nový protiimigrační a proti Zelené dohodě parlamentní výbor EU – Euractiv

Český Babiš vidí nový protiimigrační a proti Zelené dohodě parlamentní výbor EU – Euractiv

Předseda českého hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš minulý týden řekl, že jeho strana, která se odtrhla od liberálů, založí v Evropském parlamentu nové uskupení – zatím ale není jasné, koho spojí. s. .

„V Evropském parlamentu založíme novou sekci proti imigraci a pro přechod na Zelenou dohodu,“ oznámil Babiš ve čtvrtek (27.6.) na Instagramu. „Brzy budete vědět víc,“ řekl.

Hnutí ANO minulý týden oznámilo, že opouští liberální uskupení Renew Europe a ALDE poté, co Babiš argumentoval, že tam jeho hnutí nemůže prosazovat svou agendu.

Některé spekulace však naznačují, že ANO má být stejně vykopnuto kvůli dlouhodobým neshodám, protože Babišova strana směřuje k populistické a nacionalistické rétorice.

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána, slovinská strana SDS a polská BIS, Babiš by mohl být spojen s médii. hlášeno V Bruselu se nic z toho nepotvrdilo.

Zdroje blízké ANO nedávno naznačily, že by nová skupina mohla zahrnovat buď Rassemblement National Marine Le Penové, nebo Nizozemskou stranu pro svobodu Geerta Wilderse. Obě strany jsou stále součástí krajně pravicové frakce Identity and Democracy (ID) a v tuto chvíli není jasné, zda má některá ze stran zájem.

Zdroje blízké Orbánovi v Budapešti a PiS ve Varšavě kontaktované Euractivem uvedly, že žádná jednání o nové parlamentní skupině neproběhla, alespoň prozatím.

Janez Janša, vůdce slovinské strany SDS, na žádost Euractivu v době zveřejnění tohoto článku nereagoval.

Bývalá polská vládnoucí strana PiS torpédovala jejich současnou politickou rodinu v Evropském parlamentu, konzervativní ECR, tím, že se ve středu (26. června) nezúčastnila organizační schůze skupiny.

To bylo nakonec odloženo na 3. července, den před neoficiálním termínem pro vytvoření všech skupin.

Podle dvou lidí, kteří byli o této záležitosti informováni, panují ve vedení PiS hluboké neshody ohledně jmenování do ECR a toho, zda chtějí stále zůstat v představenstvu.

READ  Jaké je datum zápasu, kdy je výkop a jaká je naše předpověď?

Lídr PiS Mateusz Morawiecki ve čtvrtek řekl, že PiS by mohla opustit ECR s „šancí 50/50“. Politika.

Podle webu Seznam ZprávyBabiš jednal i se stranou Smér slovenského premiéra Roberta Fica, která byla vyloučena z evropských socialistů.

Slovenský prezident Peter Pellegrini, spojenec Smeru HLAS, však řekl, že Smer se chce znovu připojit ke skupině socialistů.

[Edited by Max Griera/Aurélie Pugnet/Zoran Radosavljević]

Přečtěte si více s Euractiv

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru EU Elections Decoded

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *