Český animovaný film „My Sunny Matt“ byl nominován na Zlatý glóbus

Od přidání kategorie animace do Globes v roce 2006, Můj slunečný měsíc Byl prvním českým filmem, který byl doporučen. 79. předávání Zlatých glóbů se bude konat 9. ledna 2022.

O filmu

Film vypráví příběh Češky Herry, která se zamiluje do Nazira, Afghánce, která netuší, jaký život ji čeká v post-talibanském Afghánistánu, ani rodinu, do které se přidá.

Můj slunečný měsíc Film byl celosvětově promítán v soutěži celovečerních filmů Mezinárodního festivalu animovaných filmů Annecy 2021 a později získal Cenu poroty festivalu. Film získal také ceny na Mezinárodním festivalu animace FICG nebo Puccione v Guadalajara a byl promítán na různých festivalech po celém světě, včetně MFF Karlovy Vary, MFF Zurich nebo MFF Káhira.

O režisérovi

Režisér Michael Pavladova vzbudil mezinárodní pozornost svým krátkým filmem Slova, slova, slova V Annecy v roce 1991 (nominace na Oscara v roce 1993). Na největším světovém festivalu animace v Annecy autor představil krátké filmy Říká znovu (Berlínský zlatý medvěd za nejlepší krátký film roku 1995) Festival zvířat (v roce 2007), Tramvaj (Vítěz Annecy Cristal v roce 2012) a slavného filmu Můj slunečný měsíc Dříve v tomto roce.

Během práce Můj slunečný měsíc, Pavladová dohlížela na tým více než 30 animátorů z České republiky, Slovenska a Francie a pracovala na projektu, koordinovala workshopy mezi Ostrovem Réunion a animačními studii Alge Animation Brock a Pluto v Praze a Bratislavě.

READ  Dopravní incident vyřadil českého fotbalistu Jankto

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *