Česko spouští nový portál, který má přilákat milion zahraničních technických talentů

Česko spouští nový portál, který má přilákat milion zahraničních technických talentů

Úředníci v Čečensku nedávno spustili nový portál.Práce v ČRJeho cílem je přilákat zahraniční talenty pro posílení trhu kvalifikované práce.

Iniciativa je v souladu s iniciativou Deep Tech Talent Evropského institutu pro inovace a technologie (EIT), která se snaží do roku 2025 rozvinout jeden milion lidí v oborech hlubokých technologií.

Země aktivně zve zahraniční odborníky s potřebnými dovednostmi a ambicemi přispět k ekonomice, která si těchto atributů vysoce cení.

Iniciativa odráží náborové úsilí ze skandinávských zemí v Evropě.

S dalším zdůrazněním tohoto strategického souladu se Česko podle prohlášení na webu spojuje s dalšími evropskými zeměmi, které aktivně nabírají technology.

Portál dostupný na Czechia.EU poskytuje komplexního průvodce pro zahraniční odborníky, který pokrývá všechny aspekty života a práce v zemi. Obsahuje podrobné informace o vízových a imigračních postupech a tipy pro kulturní angažmá.

John Mitchell, ředitel Czech Invest Agency, uvedl, že platforma nabízí spoustu příležitostí zejména v technologickém sektoru. Poskytuje základní vodítko pro orientaci ve vízovém procesu a pomáhá integrovat mezinárodní talenty do pracovní síly v České republice.

„Tento web poskytuje zahraničním talentům komplexní přehled o životě a zaměstnání u nás. Od podrobností o vízech a imigraci až po tipy na kulturní aktivity, najdou všechny potřebné informace,“ řekl.

Iniciativa EU zaměřená na školení milionů lidí v oblasti technologií

V roce 2022 zahájil Evropský institut pro inovace a technologie (EIT) iniciativu Deep Tech Talent Initiative, jejímž cílem je do roku 2025 zvýšit kvalifikaci jednoho milionu lidí v odvětvích hlubokých technologií.

Iniciativa je navržena tak, aby zaplnila mezeru mezi talenty vytvořením silné skupiny odborníků na hluboké technologie v celé Evropě.

Pro splnění tohoto cíle EIT nabízí kurzy, které se zaměřují na vývoj a rozšiřování nových nebo stávajících hlubokých technologií. Dosáhla toho náborem zahraničních talentů ze zemí mimo Evropskou unii (EU).

READ  Česká nákupní centra a prodejci nabízejí více než 30 míst na vakcínu Kovit-19-Brno Daily.

Vzestup mezinárodních pracovníků

Česká republika se stejně jako ostatní země EU potýká s nedostatkem pracovních sil. Průzkum OECD ukazuje, že tento nedostatek vedl české zaměstnavatele k najímání pracovníků ze zahraničí.

Počet zahraničních pracovníků v Česku loni vzrostl o téměř 30 700 na celkových 823 900 v prosinci 2023, což je 2,5násobek počtu na konci roku 2015, vyplývá z údajů úřadu práce.

Z údajů Českého statistického úřadu (ČSU) vyplývá, že za první tři čtvrtletí loňského roku bylo v ČR registrováno 4,23 milionu pracovníků.

Chcete, abychom psali o vaší firmě? Zjistěte více

Pražská ranní podpora!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali
Podpořte Prague Morning příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *