České vysoké školy mohou přejít na dálkové kurzy kvůli vysokým nákladům na elektřinu – Rada

České vysoké školy mohou v novém akademickém roce přejít na dálkové studium kvůli rostoucím cenám elektřiny, řekl ve čtvrtek šéf českých vysokých škol Milan Pospíšil.

PRAHA (UrduPoint News / Sputnik – 25. srpna 2022) České vysoké školy mohou v novém akademickém roce přejít na distanční vzdělávání kvůli zvýšení tarifů za elektřinu, řekl ve čtvrtek předseda Rady českých vysokých škol Milan Pospíšil.

„Podle našich propočtů se celkové náklady na elektřinu v nadcházejícím akademickém roce na univerzitách v republice mohou oproti předchozímu roku zčtyřnásobit a dosáhnout 8 miliard korun (323 milionů dolarů). Státní podpora V tomto ohledu zvažujeme variantu dálkové vzdělávání pro studenty, alespoň v zimě bude osvětlení ve třídách využíváno téměř celý den,“ řekl novinářům Paspisil.

Od roku 2021 ceny energií v Evropě rychle rostou v souladu s globálním trendem hospodářského oživení po Covidu. Poté, co Rusko zahájilo vojenskou operaci na Ukrajině, zavedl Brusel několik sankcí proti Moskvě, což dále zhoršilo energetickou situaci v EU a přimělo evropské země hledat alternativy k levným ruským dodávkám energie.

READ  Denně v České republice případy COVID-19 pro více než 6000 poprvé...

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.