České vedení EU říká, že má dva plány na stanovení maximálních cen energií | Mocných 790 KFGO

České vedení EU říká, že má dva plány na stanovení maximálních cen energií |  Mocných 790 KFGO

BREAK (Reuters) – Evropská unie má dva návrhy, jak stanovit maximální ceny energií, o kterých budou v pátek jednat ministři energetiky bloku, řekl v úterý český ministr průmyslu Josef Sigela, uvedla ČTK.

Sigela řekl, že Češi, kteří předsedají Evropské unii, shromažďují názory členských států na návrhy na oddělení vysoké tržní ceny plynu od ceny plynových elektráren. nebo stanovení stropu pro ceny účtované výrobci z nízkonákladových elektráren, jako jsou obnovitelné zdroje, jaderné palivo a uhlí.

Země EU se snaží udržet na uzdě vysoké ceny elektřiny, protože Rusko přerušilo většinu toků plynu do Evropy v reakci na sankce a evropskou podporu obrany Ukrajiny proti ruské invazi z 24. února.

V návrhu dokumentu EU, který v neděli připravil český prezident a který viděla agentura Reuters, budou ministři zvažovat možnosti, včetně cenového stropu pro dovážený plyn, cenového stropu pro plyn používaný k výrobě elektřiny nebo dočasného odstranění plynových elektráren ze země. současný stav. Systém EU pro stanovování cen elektřiny.

Navrhuje se rovněž poskytnout účastníkům trhu s energií likviditu.

Dřívější dokument o chystaných návrzích Evropské komise uváděl, že bude zahrnovat cenovou mezeru pro výrobce elektřiny nevytápěné plynem. Zahrnují celoevropské snížení spotřeby a využití příjmů z cenového stropu k tomu, aby spotřebitelé mohli platit své účty.

Ceny elektřiny rostou, protože tržní cenu určují nejdražší elektrárny běžící tak, aby uspokojily poptávku, což jsou v současnosti elektrárny využívající drahý plyn.

Sikela řekl, že oddělení ceny plynu od elektřiny by vedlo k vyšší spotřebě plynu, což u druhého plánu není problém.

Sikela řekl, že došlo k dohodě o půjčkách obchodníkům na posílení likvidity trhu. Řekl, že prezident plánuje ve středu zveřejnit souhrn pozic členských států.

Uvedl, že česká vláda spolupracuje s evropskými zeměmi na řešení národního řešení.

READ  bne IntelliNews - Korupční kauza pražského zastupitelstva otřásá českou politickou scénou

(Reportáž John Lopatka; Střih William McLean)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *