České tendry na úsek D6 u Karlových Varů

České tendry na úsek D6 u Karlových Varů

Česká republika vypsala výběrové řízení na výstavbu 12 km úseku dálnice D6 v Karlových Varech v hodnotě zhruba 208,63 milionu eur.

Karlovy Vary se zhruba 50 000 obyvateli leží 106 km západně od hlavního města Prahy. Nachází se na soutoku Ohei s řekami Tebla a Rolawa. Národní ředitelství silnic a dálnic ŘSD má na úseku Petrohrad-Lubenek řadu mostů, které budou dokončeny do roku 2026 do konce roku.

D6 po dokončení povede z Prahy k německým hranicím přes Karlovy Vary a Zeb. Jeho první jednotka byla otevřena v 80. letech 20. století.

Hledání koncesionáře pro projekt dálnice D35 přitom začne ve třetím čtvrtletí letošního roku, kdy bude vyhlášeno kvalifikační kolo projektu. Dva nejdéle chybějící úseky dálnice bude financovat a stavět soukromý sektor v rámci veřejně-soukromého projektu. Náklady na PPP projekt se odhadují na zhruba 1,35 miliardy eur. Očekává se, že práce budou dokončeny v roce 2027.

Rok po zahájení výstavby je naplánováno otevření první a jediné silnice veřejného a soukromého partnerství v České republice na začátek roku 2025, bylo oznámeno minulý měsíc. 32 km dlouhá D4 přes Challis. Dálnice spojí středočeský Bisek s jihočeskou Příbramí. ViA SALis je 50/50 podnik mezi VINCI a Meridiam.

READ  V Miami spadla česká 16letá dívka na Azarenkovou, když svítila

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *