české sklo rozdrcené do „cibuláku“; „Zlomilo mi to srdce,“ říká pražský řemeslník – Pražský korespondent

Netflix skleněná cibule Od svého vánočního debutu se stal jedním z nejdiskutovanějších filmů prázdninové sezóny a film má důležitou českou spojitost: Zdobené skleněné plastiky, které jsou skutečným hitem ve vyvrcholení filmu, pocházejí z českého sklářského studia. , navržený Jiřím Pačinkem z Pačinek Glass Studio se sídlem v Praze.

Desítky ozdobných skleněných soch byly svrženy na zem a roztříštěny na tisíce kusů skleněná cibuleemocionální vrchol. Janelle Monae Spustí se ohňostroj na rozbíjení skla, ale do zábavy se zapojí i většina vedlejších postav.

Ne všichni diváci se ale najdou skleněná cibuleClimax strhující zábava.

„Zlomilo mi to srdce, protože vím, v čem spočívá úsilí a práce [the creation of the sculptures] náklady,“ Pačinek na Novinky.cz Poté, co byl svědkem zničení jeho uměleckého díla ve vrcholných scénách filmu.

Zřejmě můj producent skleněná cibule Našli jsme Pačinek Glass jednoduchým vyhledáváním Google: byli prvním výsledkem pro „české sklo“. Asistent uměleckého ředitele Johna Dextera, jehož předchozí tituly zahrnují Kdysi dávno v hollywoodu A poslední jedipůvodně sáhla s pražskou firmou.

České skleněné plastiky Jessicy Henwick a Jerryho Paschenka na Glass Onion

„Pačinek Glass byl podle ní první ateliér, který našla,“ ředitel společnosti David Sobotka Řekni Chicku Crunchovi. „Jednoho červencového rána mi zavolala a zeptala se, jestli bychom mohli vyrobit skleněné dekorace pro natáčení. Řekl jsem ano. Pak následoval velmi rychlý sled událostí, které vedly k celému unikátnímu projektu.“

Sám Dexter přicestoval do Prahy, aby se osobně podíval, jak Jiří Pačinek vytváří prototyp sochy pro film podle představ filmařů. spokojený se svou prací, skleněná cibule Producenti si pro film objednali 20 originálních soch. Pak dalších 25 a 15. Nakonec Pačinek Glass vytvořil 60 unikátních kusů pro použití v skleněná cibule.

READ  Jak se dívat na Diamond League Bislet 2021

Každá figurka byla zcela unikátní a ručně foukaná. Nejtěžší z nich vážil 30 kilogramů. Vznikly v rekordním čase, Pačinek a jeho tým dostali na dokončení zakázky pouhý měsíc.

„Pracovalo na tom pět nebo šest chlapů, o víkendech taky, pracovali jsme nepřetržitě, dokud nám to pece umožňovaly,“ vzpomínal Bazník. „Za prvé jsme slíbili doručení a za druhé to bylo za dobré peníze v období koronaviru, kdy jsme potřebovali každý desetník. Tehdy nám to pomohlo přežít.“

Umělec neznal spisovatele a režiséra Rian JohnsonJeho plány na jeho umělecké dílo, tedy jeho úplné zničení, dokud se film nezačal natáčet.

Daniel Craig uprostřed českých skleněných plastik vytvořených Jerrym Paschenkem ve Glass Onion

„Řekli mi to až při výrobě, ale do poslední chvíle jsem tomu nevěřil. Hodně práce a peněz…“ řekl.

Když ale filmaři viděli první várku dvacítky, zalíbily se jim prý natolik, že se rozhodli vyrobit pryskyřičné kopie některých z nich, nechtěli však zničit všechny sochy. […] Původní plán byl rozbít všechny sochy ve filmu, ale nakonec si uvědomili, že by to byla obrovská škoda.“

Navzdory skleněná cibuleNa svém ničivém vrcholu bylo během natáčení zničeno jen asi 40 procent Baznikových soch. Umělec doufá, že si v budoucnu bude moci prohlédnout přežívající kusy.

„Příští rok bych chtěl mít výstavu v Americe,“ podotýká. S Johnem Dexterem jsme se dohodli, že ve filmu budeme pokračovat a pokusíme se dát dohromady společnou výstavu s dalšími českými skláři. Možná to nepůjde, ale bylo by to hezké.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *