České republice chybí lhůta pro zákaz plastů na jedno použití v EU

Recyklace

Obrázek z Shutterstock.com

Česká republika zatím nesouhlasila s evropskou směrnicí o zákazu plastů na jedno použití, která vstoupila v platnost v sobotu a podle zprávy Českého rozhlasu by jí mohly hrozit pokuty za zpoždění.

Ministerstvo životního prostředí však očekává, že směrnice bude brzy schválena českými zákonodárci a že nyní zakázané výrobky budou do června 2022 zrušeny.

Směrnice, která byla přijata v roce 2018 po několika měsících jednání mezi členskými státy EU, zakazuje desítky kategorií plastů.

Podle Evropské komise představují dotyčné výrobky 70% odpadu vypouštěného do oceánů a na pláže.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Produkovat tisk hodný tohoto jména je nákladná věc. Už 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a dodávané bez strachu a laskavosti.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám chcete zasílat své příspěvky.

READ  Pokrytí hlavní události ESPN Airs 2020 na WSOP

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *