České reálné mzdy v 1. čtvrtletí oživily

České reálné mzdy v 1. čtvrtletí oživily

regionu dnes

Čtvrtek 6. června 2024, 10:15

Průměrná reálná měsíční mzda v České republice vzrostla v prvním čtvrtletí roku 2024 meziročně o 4,8 %, zotavila se z 1,2% poklesu v předchozím tříměsíčním období a překonala prognózy trhu o růstu o 4,1 %. Český statistický úřad (ČSÚ) v úterý.

Jednalo se o první nárůst průměrných reálných mezd po devíti po sobě jdoucích měsících poklesu, především v důsledku nižšího růstu spotřebitelských cen ve srovnání s předchozími obdobími.

Průměrná hrubá měsíční mzda v národním hospodářství vzrostla za tři měsíce do března 2024 na 43 941 Kč (1 777 eur), což je o 2 884 Kč (166,60 eur) více než ve stejném období, tj. o 7 %. minulý rok.

Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se sezónně očištěné průměrné mzdy zvýšily o 1,7 %.

Podpořte Budapest Business Journal

Vybudovat žurnalistickou firmu hodno svého jména je nákladná záležitost. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží přinášet obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, pravdivé, přesné a beze strachu a přízně.

Novinové společnosti po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkon. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany, své čtenáře.

Stejnou možnost chceme nabídnout i našim čtenářům. Chceme vás pozvat, abyste nám pomohli dodávat kvalitní obchodní časopis, který potřebujete. Stiskněte naše tlačítko podpory BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často budete své příspěvky posílat.

READ  Čeští ministři navštíví příští týden Kyjev

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *