České předsednictví EU navrhuje nové evropské směrnice pro digitální ID

České předsednictví Evropská unie Rada minulý týden zveřejnila nový kompromisní text k řešení problémů blokujících evropský systém digitální identity.

Otázky byly vzneseny v diskusi na úrovni velvyslanců UraktivníA nyní se zabývá kompromisem, který je dnes projednáván v pracovní skupině Telecom.

Pokud jde o případy použití, české předsednictví preferuje ponechat registrační proces na uvážení národních orgánů a využívat systémy vycházející z doporučení Francie. Digitální ID peněženka (Závislé strany) musí informovat národní úřady o případu použití, z nichž každý přichází s určitými omezeními typu informací, které může organizace požadovat.

Nový kompromis také stanoví, že peněženka musí podléhat certifikačním schématům s vysokou mírou jistoty podle zákona o kybernetické bezpečnosti.

Pokud jde o interoperabilitu, EU Plány pro jedinečný identifikátor byly odstraněny Protože mít jediné číslo pro sledování osoby by byl v Německu ústavní problém. Místo toho nyní české předsednictví zavádí možnost sektorových identifikátorů. Nový text vyžaduje, aby velké technologické společnosti (vrátné jmenované podle zákona o digitálních trzích) zajistily, že digitální peněženky budou volně fungovat s jejich operačními systémy.

Z technického hlediska kompromis objasnil, že elektronické digitální identity budou vydávat kvalifikované organizace poskytující důvěryhodné služby, které jsou pravidelně kontrolovány. A dozorový orgán se může auditů účastnit jako pozorovatel. Tyto služby musí „zajistit technické zabezpečení a spolehlivost procesů, které podporují, včetně použití vhodných kryptografických algoritmů, délek klíčů a hashovacích funkcí v systému“.

Konečně uvádí, že smírčí řízení, poskytování, autorizace a odebírání peněženek by mělo být pro jednotlivce bezplatné a že stávající služby mají dva roky na to, aby splnily požadavky důvěryhodných služeb.

Byla přidána lhůta pro soukromé společnosti podle práva EU nebo vnitrostátního práva, které musí použít online autentizační opatření a přijmout peněženku do šesti měsíců od svého prvního pojištění.

READ  Heathrow a Gatwick: Nejnovější cestovní pravidla pro Chorvatsko, Českou republiku, Rakousko a Maďarsko

Témata esejí

Biometrie | Internetová bezpečnost | Digitální identita | Digitální peněženka | EU | Provozuschopnost | Nařízení

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *