České organizace varují před nárůstem bezdomovectví v době energetické krize – EURACTIV.com

Organizace pro bezdomovce varovaly, že stále více českých občanů hledá útočiště v azylových domech pro bezdomovce, protože se potýkají s finančními problémy souvisejícími s energetickou krizí.

V České republice žije na ulici, v ubytovnách, ubytovnách nebo přeplněných bytech nejméně 270 000 lidí, vyplývá ze sčítání lidu MPSV.

Statistiky ale zatím dopad energetické krize neukazují Český rozhlasPražská pobočka útulku pro bezdomovce „Nateje“ poukázala na letošní nárůst návštěvníků azylových domů.

„Odhadujeme, že měsíčně přibude kolem šedesáti nových bezdomovců. Ti, kteří v minulosti nepřicházeli, přicházejí proto, že nyní bydlí na ubytovnách nebo ve sdíleném či nájemním bydlení a nyní nemají finanční prostředky na zaplacení takového bydlení,“ uvedl ředitel organizace Daniel Svoboda. Český rozhlas.

„Zatím odsud lidé jezdí po jednotkách, ale pokud bude krize pokračovat, očekáváme v příštím roce velký nárůst tohoto typu zákazníků,“ vysvětlil Svoboda.

Jak informoval Český rozhlas, některé ubytovny a ubytovny jsou již plně obsazeny.

Vláda mezitím již oznámila, že může projednat návrh zákona zaměřeného na pomoc lidem v bytové nouzi, který mimo jiné lidem poskytne jednorázovou finanční pomoc. (Aneta Zachová | EURACTIV.cz)

READ  Leteckou policii nad Slovenskem zajišťují stíhačky JAS-39C/D Gripen českého letectva

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.