České obchody vítají zákazníky po čtyřech měsících uzavření

Některé velké diskontní řetězce, jako je kick, prodloužily otevírací dobu, aby zabránily davu.

Podle České federace obchodu a cestovního ruchu byla první den znovuotevření účast v obchodech o 25 procent vyšší než v běžné pondělí.

Skutečná zkouška loajality zákazníků však proběhne během nadcházejícího víkendu, jelikož mnoho maloobchodníků plánuje zavést slevy, řekl české tiskové agentuře předseda České federace obchodu a cestovního ruchu Dome Brosa.

„Asi za měsíc bude jasné, zda lidé provádějí odložené nákupy, nebo zda se skutečně vracejí navždy.“ Řekl pan Brusa.

Podle pana Bruzy mnoho zákazníků nadále nakupuje určité produkty online, jako jsou hračky, elektronika nebo kosmetika. U výrobků, jako jsou oděvy, obuv, ale také nábytek a domácí spotřebiče, však lidé upřednostňují návštěvu kamenných obchodů.

Kromě obchodů vláda povolila znovuotevření kadeřnictví, holičství a dalších služeb osobní péče poté, co byla na šest měsíců zavřena za těžkých zdravotních podmínek.

Podle ředitele Slovomotu, největšího denního webu pro smlouvy / velkoobchodní slevy na českém trhu, došlo u některých služeb k prudkému nárůstu rezervací.

„Poptávka po rezervacích pro kadeřnictví, kosmetické salony a masážní salony je obrovská. Minulý týden stoupla o téměř 200 procent.“ Řekl to české tiskové agentuře.

READ  Vlastní Magnitského zákon – česká vláda projde přes EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.