České Německo, Polsko a Švýcarsko žádají o pomoc pro pacienty s COVID-19

Česká republika požádala Německo, Švýcarsko a Polsko, aby přijaly desítky pacientů s COVID-19, protože stav vlastních nemocnic dosáhl kritické fáze, uvedlo v pátek pražské ministerstvo zdravotnictví. Země s více než 10,7 miliony je jednou z nejvíce postižených zemí na světě, zejména v posledních týdnech.

Mnoho regionálních nemocnic, přemožených příchodem případů koronových virů, muselo přemístit pacienty, ale tyto možnosti se zmenšily, protože kapacity v celé zemi se zmenšily. „Vysoký počet nově postižených pacientů zesílil tlak na systém zdravotnictví a zvyšuje se počet pacientů, kteří musí být hospitalizováni,“ uvedlo ministerstvo.

V pátek ráno bylo do nemocnice přijato 8153 vládních pacientů, z nichž 1735 podle ministerstva zdravotnictví potřebovalo intenzivní péči. „V některých regionech nemocnice vyčerpaly své kapacity a již nemohou poskytovat adekvátní péči nebo přijímat nové pacienty bez pomoci druhých,“ uvedl ministr zdravotnictví John Platney.

Vláda podle něj nabídla hledat alespoň nemocniční lůžka v zahraničí po ústupcích těchto tří zemí. Skutečné převody pacientů mají být sjednány na žádost nemocnic, uvedl. V celostátním měřítku je pouze 13% z celkové kapacity intenzivní péče zdarma, včetně COVID-19 a všech ostatních pacientů, včetně lůžek, ačkoli nemocnice pozastavily všechny pohotovostní postupy.

Karlovy Vary, které byly těžce zasaženy na německých hranicích, zahájily přípravy na přemístění oblastí, které by mohly začít příští týden, uvedla tisková agentura CDK. Země hlásila 21 325 úmrtí na koronový virus a 1,3 milionu infekcí.

V pondělí vláda uzavřela více obchodů, zakázala lidem cestovat mezi okresy pro jiné než pracovní účely a nařídila rutinní kontroly ve společnostech. Mnoho nemocnic to prohlásilo za „hromadnou nehodu“, což znamená, že ne všichni pacienti dostanou kvalitu péče, kterou obvykle dostávají.

V nemocnici, která vyhlásila stav nouze, byl hlavním problémem nedostatek personálu v Miladě Bolslaw, domě automobilky koda Auto na severovýchodě Prahy. „Čísla začínají růst nad kapacitu, zejména u zdravotních sester,“ řekl John Tudra, zástupce ředitele nemocnice. „Za normálních okolností máme na 10 pacientů dvě zdravotní sestry. Dnes je situace, že se staráme o 15 pacientů a jednu zdravotní sestru.“

READ  Woodville se rozloučil s šekem

(Tento příběh nebyl editován zaměstnanci Devtiscourse, byl automaticky vytvořen z integrovaného zdroje.)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *