České město zbouralo bytové domy, kde si neřímský soused stěžoval, že místní zastupitelstvo nakrátko postavilo plot před zraky Romů.

Proti keramickému bloku v Matiční ulici v செstí nad Labem v České republice protestovali Římané v roce 1999, na jejichž ceduli bylo napsáno: „Myslíš si, že jsi lepší? To už jsme viděli, víme, jak to skončilo!“, “ 1989-1999 bylo pro Romy peklo.“ Dejte šanci našim dětem „,“ Matikni je symbolem rasismu a tolerance „. (Foto: TV Nova)

Město emstí nad Labem v ČR plánuje demolici dvou bytových domů v Matiční ulici, které byly předány stavební firmě na zakázku. Demolice by měla být dokončena do 10 týdnů od předání a někdy v budoucnu dojde k přesunu budov.

V areálu je ve vlastnictví českých přístavů i třetí bytový dům. Jeho definitivní demolice je stále v jednání.

O událostech 13. června ČTK řekl náměstek primátora Pavel Tošovský (Občanská demokratická strana – ODS). Loni v roce 2011 se nájemníci jako poslední vystěhovali z budov, které byly plánovány k demolici a které byly ve špatném stavu.

„Brzy plánujeme schůzku s českými přístavy. Chceme jim dokázat, že to s tímto krokem myslíme vážně,“ řekl místostarosta.

„V současné době jsou budovy několik let opuštěné a neobývané. Pokud jde o jejich konstrukci, jejich stabilita není technicky uspokojivá,“ řekl ČTK Došovský. Demolice přijde město na cca 3 mil. Kč [EUR 121,000].

V budoucnu na tomto místě vznikne park nebo jiný zábavní prostor. Místostarosta řekl, že trávník tam bude vysazen ve středověku.

V roce 1994 byli do jednotek v Matiční ulici převedeni Romové, kteří museli platit zpět městu nájemné jako nájemníci okolních výškových bytových domů. Lidé, kteří tam žili delší dobu, požadovali, aby byla zeď postavena tak, aby soužití s ​​nimi nebylo plodné a nebylo na ně vidět.

Magistrát města Neštěmice se rozhodl postavit opěrnou zeď a o rok později postavil na Matiční ulici plot, který odděloval městské domy v římském vlastnictví od dlouhodobých obyvatel v sousedství. Proti tomuto kroku se okamžitě zvedla vlna odporu ze strany obránců lidských práv a římských organizací a dokonce Českou republiku kritizovala i Evropská unie.

READ  V České republice je nyní otevřen nejdelší visutý most pro pěší na světě a je to velmi děsivé

Keramický plot byl vysoký 1,8 metru a trval od 13. října do 24. listopadu 1999. Zastupitelstvo ji odstranilo poté, co stát přislíbil 10 milionů Kč. [EUR 404,000] Vyřešte situaci.

Část těchto peněz byla použita na nákup tří rodinných domů pro dlouhodobé obyvatele, na které si stěžovalo zastupitelstvo, a zbytek peněz byl použit na opravy čtvrtí nebo projekty sociálního charakteru. Opěrná zeď byla odstraněna a přeměněna na oplocení v místní zoologické zahradě; Část je v místním muzeu.

Magistrát města Neštěmice spravuje předmětné bytové domy od doby, kdy jim město dalo majetek. Současná starostka Neštěmic Yveta Tomková (Vaše Ústí – vaše Ústí) souhlasila s demolicí s podmínkou, že pozemek již nebude sloužit k bydlení a místo toho bude pozemek využit ke zvelebení lokality.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.