České město zbouralo bytové domy, kde si neřímský soused stěžoval, že místní zastupitelstvo nakrátko postavilo plot před zraky Romů.

České město zbouralo bytové domy, kde si neřímský soused stěžoval, že místní zastupitelstvo nakrátko postavilo plot před zraky Romů.

Proti keramickému bloku v Matiční ulici v செstí nad Labem v České republice protestovali Římané v roce 1999, na jejichž ceduli bylo napsáno: „Myslíš si, že jsi lepší? To už jsme viděli, víme, jak to skončilo!“, “ 1989-1999 bylo pro Romy peklo.“ Dejte šanci našim dětem „,“ Matikni je symbolem rasismu a tolerance „. (Foto: TV Nova)

Město emstí nad Labem v ČR plánuje demolici dvou bytových domů v Matiční ulici, které byly předány stavební firmě na zakázku. Demolice by měla být dokončena do 10 týdnů od předání a někdy v budoucnu dojde k přesunu budov.

V areálu je ve vlastnictví českých přístavů i třetí bytový dům. Jeho definitivní demolice je stále v jednání.

O událostech 13. června ČTK řekl náměstek primátora Pavel Tošovský (Občanská demokratická strana – ODS). Loni v roce 2011 se nájemníci jako poslední vystěhovali z budov, které byly plánovány k demolici a které byly ve špatném stavu.

„Brzy plánujeme schůzku s českými přístavy. Chceme jim dokázat, že to s tímto krokem myslíme vážně,“ řekl místostarosta.

„V současné době jsou budovy několik let opuštěné a neobývané. Pokud jde o jejich konstrukci, jejich stabilita není technicky uspokojivá,“ řekl ČTK Došovský. Demolice přijde město na cca 3 mil. Kč [EUR 121,000].

V budoucnu na tomto místě vznikne park nebo jiný zábavní prostor. Místostarosta řekl, že trávník tam bude vysazen ve středověku.

V roce 1994 byli do jednotek v Matiční ulici převedeni Romové, kteří museli platit zpět městu nájemné jako nájemníci okolních výškových bytových domů. Lidé, kteří tam žili delší dobu, požadovali, aby byla zeď postavena tak, aby soužití s ​​nimi nebylo plodné a nebylo na ně vidět.

Magistrát města Neštěmice se rozhodl postavit opěrnou zeď a o rok později postavil na Matiční ulici plot, který odděloval městské domy v římském vlastnictví od dlouhodobých obyvatel v sousedství. Proti tomuto kroku se okamžitě zvedla vlna odporu ze strany obránců lidských práv a římských organizací a dokonce Českou republiku kritizovala i Evropská unie.

READ  „Česká mládež, lidská práva s maximální tolerancí a respektem“, ukazuje bezhlavý kulturní průzkum

Keramický plot byl vysoký 1,8 metru a trval od 13. října do 24. listopadu 1999. Zastupitelstvo ji odstranilo poté, co stát přislíbil 10 milionů Kč. [EUR 404,000] Vyřešte situaci.

Část těchto peněz byla použita na nákup tří rodinných domů pro dlouhodobé obyvatele, na které si stěžovalo zastupitelstvo, a zbytek peněz byl použit na opravy čtvrtí nebo projekty sociálního charakteru. Opěrná zeď byla odstraněna a přeměněna na oplocení v místní zoologické zahradě; Část je v místním muzeu.

Magistrát města Neštěmice spravuje předmětné bytové domy od doby, kdy jim město dalo majetek. Současná starostka Neštěmic Yveta Tomková (Vaše Ústí – vaše Ústí) souhlasila s demolicí s podmínkou, že pozemek již nebude sloužit k bydlení a místo toho bude pozemek využit ke zvelebení lokality.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *