České město Nashvarki pořádá každoroční festival keltské kultury Luknasat

Keltové se v českých zemích usadili ve 4. století př. N. L. – století před Slovany – ve střední a severozápadní části toho, čemu dnes říkají „go“. Oblast, kde dříve žili, je dnes známá jako Čechy.

Lugnasat je festival galské sklizně slavený patnáctým rokem v Irsku, Skotsku a České republice. Jedním ze čtyř velkých keltských svátků je poděkování Matce Zemi za dary přírody.

Festival Luknasat Foto: Jaromar Jajta Jajek, festival Luknasat

Festival se koná na konci července v městečku Nazareth, které je proslulé keltskou kulturou a která se pyšní skanzenem keltské archeologie.

Dvoudenní akce nabízí fascinující pohled na kulturu a každodenní život Keltů, kteří tradičně žili s náboženskými obřady a rituály, atletickými soutěžemi, bankety, černou prací, tkalcovstvím, vařením, obchodem a tancem zobrazenými členy. Boy Association organizující festival. Koná se v pátek a v sobotu a Anna Frontalovová z Chlapecké asociace říká, že je plná akcí.

„Začínáme v pátek v 10 hodin a je dobré, aby lidé na celou akci dorazili, pokud mají čas, protože hlavní body se ukážou jen jednou. Hlavním tématem letošního festivalu je důležité období keltské historie. Galský vůdce Versingedorix zmařil římskou invazi Julia Caesara. V pátek večer promítneme scény ze života Keltů a připravíme první vizuální promítání speciálního krátkého filmu. Festival bude zakončen velkým koncertem v sobotu večer.

Festival Luknasat Foto: Jaromar Jajta Jajek, festival Luknasat

Festival je vhodný pro rodiny s dětmi, protože spojuje hudbu, zábavu a poučení venku. Lidé si mohou po oba večery užít workshopy, přednášky a lekce tance a koncerty. Lidé si mohou postavit stany na parkovišti a v areálu kempu.

Kromě nezapomenutelného zážitku si návštěvníci mohou zakoupit trička, hrnky a další upomínkové předměty se symbolem festivalu představujícím galské války-keltské prase a římskou orlici ulovené v bitvě. Lidé musí mít negativní Govtův test nebo očkovací průkaz a dodržovat uvedená bezpečnostní opatření.

READ  Denně v České republice případy COVID-19 pro více než 6000 poprvé...

Festival je neziskový. Veškerý výtěžek z akce bude věnován na podporu Keltského otevřeného muzea a Chlapeckého spolku.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.