České jméno pro Euro 2020 poté, co prohrál Codella odvolání Satalek | Sportovní

České jméno pro Euro 2020 poté, co prohrál Codella odvolání Satalek |  Sportovní

PRAHA (AP) – Defenzivní záložník Michael Sutalek byl ve čtvrtek jmenován do kádru České republiky na evropský šampionát za rasové týrání soupeře, což potvrzuje zákaz obránců UEFA Ondeza Kodely na 10 her.

Trenér České republiky Jaroslav Shilhav v úterý oznámil seznam 25 hráčů, což je méně než počet povolený UEFA. Konečné místo získal Codella, který se proti jeho zákazu odvolal.

Řídící orgán Evropské fotbalové asociace však ve středu odvolání zamítl a shledal vinnou obránkyni Slavie Brockové, že způsobil rasovou nadávku s záložníkem Rangers Glennem Camarou během březnového zápasu Evropské ligy v Glasgow.

Pokud bude rozhodnuto, bude Codella pozastaven na 10 her v zápasech UEFA, včetně klubu a země.

21-letý Sutalek ještě musí hrát za národní tým. Minulou sezónu strávil na hostování z PSV Eindhoven v českém zemském klubu Liberec. Začátkem tohoto roku hrál za svou zemi na mistrovství Evropy do 21 let.

Codella mezitím ve čtvrtek oznámil, že zpochybní zákaz rozhodčího soudu pro tuto hru. Jeho výzva hrát v zápasech příštího měsíce však nebude včas uspokojena.

Češi čelí v Glasgow 14. června ve svém otvíráku skupiny D Skotsku.

„Je mi líto, že mi chybělo euro, ale chci vymazat své jméno,“ řekla Codella. „Takže boj pokračuje.“

Brankáři: Tome Vaklak (Sevilla), Jeev Pavlenka (Werter Bremen), Aleš Montes (Olomouc)

Obránci: John Bosil (Slavia Brock), Jacob Probeck (Victoria Place), Vladimir Kaufel (West Ham), Ondez Celastka (Sparta Brock), Powell Gadebeck (Hofenheim), Dome Glasgow (Bristol), Bristol

Útočník: Michael Kremenak (Club Brook), Dome Beckard (Legia Varšava), Patrick Schick (Bayer Leverkusen), Modaz Vitra (Burnley)

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez svolení.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *