České firmy investovaly do kazašské ekonomiky zhruba 270 milionů dolarů

Astana. KAZINFORM U nás působí až 200 společných kazašsko-českých společností. Řekl to dnes premiér Alikhan Smailov na Podnikatelském fóru Kazachstánu a České republiky v Astaně, uvádí Kazinform.

Podle jeho slov jsou zde všechny příznivé podmínky pro rozjezd nových projektů. České firmy investovaly do ekonomiky Kazachstánu zhruba 270 milionů amerických dolarů. Pětina této částky připadá na loňský rok. V Kazachstánu působí až 200 joint venture společností a toto číslo se neustále zvyšuje. Nové projekty jsou také v oblasti obchodu a hospodářství ».

Kazašsko-české podnikatelské fórum si klade za cíl rozšířit ekonomické vztahy mezi oběma zeměmi, rozvíjet obchodní kontakty a vzájemně výhodnou spolupráci mezi kazašskou a českou podnikatelskou komunitou.

Akce se účastní šéfové ústředních a místních orgánů státní správy, národních a polostátních společností, zástupci sektorových a regionálních podnikatelských svazů i šéfové předních českých společností jako Škoda Transport, Telmo, Ejab, STV Group ad. Celkem se fóra účastní 150 delegátů.

Česká republika je významným partnerem Kazachstánu v Evropské unii. Mezi oběma zeměmi existuje řada vládních dohod zaměřených na prohloubení obchodní a hospodářské spolupráce, podporu investic a jejich vzájemnou ochranu.

Objem obchodu mezi Kazachstánem a Českou republikou v roce 2022 přesáhl 370 milionů amerických dolarů, což je o 67 % více než ve stejném období roku 2021 (252 milionů amerických dolarů).

Akce bude zakončena podepsáním řady dvoustranných dokumentů.

READ  Česká vláda by se měla hlouběji ponořit do konsolidace rozpočtu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *