Česká výroba kontrakty v červnu

Česká výroba kontrakty v červnu

Česká výrobní aktivita se v červnu poprvé po téměř dvou letech zhoršila, tažená obnoveným poklesem produkce a prudkým poklesem nových zakázek, ukázaly páteční údaje průzkumu S&P Global.

PMI pro zpracovatelský sektor v červnu klesl na 49,0 z květnových 52,3. Jakákoli hodnota pod 50 znamená kontrakci sektoru. Hodnota klesla pod 50 poprvé od srpna 2020.

Produkce vykázala v červnu výrazný pokles a tempo poklesu bylo nejrychlejší od května 2020. To bylo způsobeno nižšími novými objednávkami a klesající spotřebitelskou důvěrou v důsledku inflačních tlaků.

Narušení dodavatelských řetězců v červnu utlumilo spotřebitelskou poptávku, protože spotřebitelé upřednostňovali základní zboží v době rostoucích nákladů.

Růst cen vstupů dosáhl v červnu historického maxima, způsobený zvýšením nákladů na dodavatele, materiál, palivo, energii a dopravu. Navzdory tomu se inflace nákladů v současné 16měsíční sérii, která začala v březnu 2021, zpomalila.

Míra inflace poplatků byla nejnižší za poslední rok. Zároveň se v červnu zmírnil tlak na kapacitu a poprvé za 20 měsíců klesl počet nevyřízených zakázek.

Při pohledu do budoucna, zatímco společnosti byly optimistické, vyjádřily větší obavy z dalšího dopadu inflace na výdaje zákazníků a investorů.

Podpořte Budapest Business Journal

Vybudovat žurnalistickou firmu hodnou toho jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží přinášet obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete věřit, pravdivé, přesné a beze strachu a přízně.

Novinové společnosti po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by se snížil jejich výkon. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany, své čtenáře.

Stejnou možnost chceme nabídnout i našim čtenářům. Zveme vás, abyste nám pomohli dodávat kvalitní obchodní časopis, který potřebujete. Stiskněte naše tlačítko podpory BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často budete své příspěvky posílat.

READ  Čeští podnikatelé navštěvují Arménii, aby studovali možnosti spolupráce

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *