Česká vláda zpřísňuje své uzavření a omezuje hnutí v boji …

(Aktualizace po oznámení nových postupů)

Napsali Robert Mueller a Jason Hovet

PRAHA (Reuters) – V pátek oznámila česká vláda přísná nová omezení, která omezují pohyb osob na další tři týdny a zpřísňují uzavírání obchodů a škol ve snaze zpomalit rychlé šíření vznikajícího koronaviru (COVID- 19) infekce.

Země s 10,7 miliony lidí, v níž byl loni nakažen přibližně každý desátý, má podle našeho světa v datech nejvyšší míru infekce na obyvatele na světě za poslední týden a je desetkrát vyšší než v Německu. Počet obětí vzrostl na 20 000 z téměř 600 za pět měsíců.

Země čelí obnovenému nárůstu infekcí zrychlenému britskou alternativou. Počet vážně nemocných pacientů je rekordní. Některé nemocnice musely kvůli kapacitě přepravovat pacienty stovky mil daleko.

Premiér André Babis uvedl, že se chce vyhnout památkám z Bergama v severní Itálii, které bylo epicentrem Evropy na začátku loňské epidemie a jehož přeplněné nemocnice šokovaly svět.

„Chápu, že je to pro všechny velká zátěž, nejsme s tím spokojeni. Pokud však neuděláme (nic), Bergamo uvidí celý svět“, řekl Babis.

Nová omezení, která vstoupí v platnost od pondělí, omezí pohyb osob pouze v původních regionech, s výjimkou základních cest.

Vláda také zmenšila seznam základních obchodů a uzavřela například papírnictví nebo obchody prodávající dětskou obuv a oblečení. Přidává do nepodstatných maloobchodních prodejen, restaurací, většiny služeb, tělocvičen a zábavních podniků, které jsou od října téměř nepřetržitě uzavřeny.

Předškolní zařízení budou uzavřena a žáci prvního a druhého ročníku přejdou na online vzdělávání stejně jako ostatní studenti. ** Pro interaktivní výkres: https://tmsnrt.rs/3bFHw2R

Babys, miliardářský podnikatel před vstupem do politiky, viděl, že jeho popularita byla zvážena pandemií a zpomalením zavedení vakcíny, ale naléhala na lidi, aby omezili kontakt uprostřed rostoucího stresu uzamčení.

READ  Česká republika čelí „pekelným dnům“ uprostřed prudkého šíření koronaviru

Země zvládla relativně dobře ve srovnání s některými v Evropě na počátku epidemie, kdy byly městské ulice z velké části opuštěné uprostřed omezení. Některé továrny byly narušeny, což způsobilo masivní ekonomický úder.

Průmysl nebyl těmito opatřeními ovlivněn, ačkoli by se od společností vyžadovalo testování pracovníků a poskytování respirátorových masek.

Ministr zdravotnictví Jan Platney uvedl, že denní infekce vzrostou nad nedávné vysoké úrovně 18 000 v příštím nebo dvou týdnech a bez přísnějších opatření nespadnou.

Země ve čtvrtek oznámila 14 000 nových případů.

Omezení pohybu jsou možná poté, co vláda vyhlásila nový výjimečný stav, který začíná v sobotu po dobu 30 dnů.

(Připravili Robert Mueller a Jason Hovet; střih: Mark Potter a Alistair Bell)

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *