Česká vláda vydá více pracovních povolení pracovníkům z Mongolska a Filipín – Brněnský deník

Česká vláda vydá více pracovních povolení pracovníkům z Mongolska a Filipín – Brněnský deník

Zvýšená pracovní povolení pro mongolské a filipínské pracovníky budou kompenzována menším počtem vydaných na Ukrajině. Fotografický kredit: Freepik.

PRAHA 3. června (ČTK) – Česká vláda plánuje znovu zavést kvóty pro žádosti o zaměstnání v České republice a nabídnout uchazečům s nízkou a střední kvalifikací práci na zastupitelských úřadech v Manile a Ulánbátaru namísto Ukrajiny. , na návrh Ministerstva vnitra.

Na Filipínách vydá pracovní povolení 3000 lidem ročně, oproti současným 2500, a v Mongolsku vydá 2000 povolení místo současných 1230, podle plánu, který bude projednán na zasedání vlády koncem tohoto měsíce.

Vláda nehodlá zvyšovat celkový počet migrujících pracovníků ze třetích zemí, a tak se zároveň sníží kvóta na velvyslanectví ve Lvově na Ukrajině ze současných 38 tisíc na 33 tisíc.

Návrh ministerstva obsahuje také plán umožnit Škodě Transportation najmout 300 kvalifikovaných pracovníků z Indonésie, především svářečů, elektrikářů a zámečníků na výrobu vagonů. Stálá kvóta Jakarty je stanovena na 130 pracovních povolení ročně.

Vláda loni v září repatriovala část kvóty zaměřené na zaměstnávání Ukrajinců do jiných zemí.

Kvóty pro najímání kvalifikovaných cizinců ze zemí mimo EU byly zavedeny v září 2019. Maximální počet žádostí, které mohou ambasády v jednotlivých zemích přijmout, stanoví vláda. Kabinet toto přidělení pravidelně přehodnocuje.

Zaměstnavatelé si opakovaně stěžují na nedostatek pracovních sil a požadují více pracovníků ze zahraničí. Volají po zrychlení a zjednodušení náborového procesu.

Návrhy dodatků, které mohou firmy připomínkovat do poloviny příštího týdne, rovněž uvažují o zrušení kvót pro žádosti o víza pro služební cesty delší než 90 dnů na ruských diplomatických zastoupeních v Jekatěrinburgu a Petrohradu (aktuálně 50 žádostí ročně na každé mise), z důvodu uzavření obou úřadů.

READ  Německo a Česká republika zastavily tok ruského plynu


https://brnodaily.com/2023/06/05/news/czech-government-to-issue-more-work-permits-to-workers-from-mongolia-and-the-philippines/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/06/Czech-Government-To-Issue-More-Work-Permits-To-Workers-From-Mongolia-and-The-Philippines-1024×580.jphttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/06/Czech-Government-To-Issue-More-Work-Permits-To-Workers-From-Mongolia-and-The-Philippines-150×85.jpgČTKČeská republika / SvětČeská republika, Zprávy, PolitikaZvýšená pracovní povolení pro mongolské a filipínské pracovníky budou kompenzována menším počtem vydaných na Ukrajině. Fotografický kredit: Freepik. PRAHA 3. června (ČTK) – Česká vláda plánuje v Česku znovu zavést kvóty pro žádosti o zaměstnání a nabídnout práci více…

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *