Česká vláda se rozhodla uniknout hlasování o vyslovení nedůvěry

Česká vláda předsedy vlády Andrzeje Babise se ve čtvrtek rozhodla uniknout návrhu na vyslovení nedůvěry po prohlášení, že strana s rozhodnými hlasy nepodporuje pokus o vyloučení menšinového kabinetu.

Úspěch rezoluce, kterou přinesly dvě opoziční koalice v souvislosti s vládním řešením epidemie koronových virů a vyšetřováním střetu zájmů miliardářského předsedy vlády, přichází v říjnu, kdy je moc přenesena na proruského prezidenta Miloše Zemana jen několik měsíců před všeobecnými volbami.

Poté, co se česká komunistická strana rozhodla neúčastnit se referenda, se potvrdilo, že opozice nemá dostatek hlasů. Strana podporovala Bobbyho po celou dobu jeho působení, ale zaujala tvrdý postoj svého kabinetu ke špionážní linii s Ruskem. Přečtěte si více

„Nemáme důvěru ve vládu, ale pravicové (opoziční) strany jsou stále nízké,“ uvedl v rozpravě v parlamentu vůdce komunistické strany Vojtek Philippe.

“Takže se této nesmyslné scény nezúčastníme, odcházíme pracovat pro lidi,” řekl Philip.

Prezident Zeman opakovaně řekl, že si kabinet ponechá jako domovníka až do říjnových všeobecných voleb.

Političtí analytici však uvedli, že pokud bude mít právo kdykoli jmenovat nového předsedu vlády, bude mít větší vliv na jednání kabinetu.

Bobbis řekl parlamentu, že opoziční strany vzaly český lid jako rukojmí a epidemii využily k politickým hrám. Zaútočil také na svého hlavního rivala, Liberální pirátskou stranu, za to, že ho obvinil z podněcování kritiky organizací EU vůči obchodní říši. Přečtěte si více

„Nechceme, aby Evropský parlament ovládal naši zemi. Nikdo ze zahraničí sem nebude strkat nos,“ řekl Bobbis. „Nechceme multikulturní, ekohysterický pirátský stan.“

Koalice Pirátské strany a strany starostů V posledních měsících je SPOLU (společně), středopravá koalice, na třetím místě za Bobbyho stranou ANO. Hlasování nabízí oběma skupinám příležitost vytvořit těsnou většinu a získat dostatek křesel, aby nahradily Bobbyho kabinet.

READ  Tým Semta Pentathlon oceňuje zázemí sportovního areálu Hamdan - novinky

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *