Česká vláda schvaluje národní plán obnovy

Vláda ČR na svém zasedání 17. května rovněž schválila návrh národního plánu obnovy v hodnotě téměř 200 miliard Kč (7,8 miliardy eur).

Proto bylo dohodnuto, že prostředky z Národního plánu obnovy budou použity ve formě různých investic, které by modernizovaly českou ekonomiku.

Plán je připraven k předložení ke schválení Evropské komisi. Konečná verze však čelila kritice obchodní komory, která uvedla, že plán naznačuje nedostatečné financování digitalizace, které by zjednodušilo běžné obchodní postupy.

Nevládní organizace Hnutí DUHA (Vláda Země v České republice) uvedla, že vláda plán „pokryla“ na poslední chvíli.

Mezi kritiky plánu patří také čeští regionální vůdci, Ekonomické noviny Bylo ohlášeno.

Vedoucí představitelé Pardubického kraje uvedli, že plán „řeší pouze centrální potřeby“, nikoli regionální potřeby. „Jsme přesvědčeni, že takový přístup je v rozporu s požadavky Evropské komise,“ uvedl region ve svém prohlášení.

Podle výše zmíněné tiskové zprávy vlády bude země investovat mimo jiné do dopravy šetrné k životnímu prostředí, zdravotní péče, vysokorychlostních internetových sítí a budování nových předškolních zařízení.

Rovněž byl vyhlášen Národní plán obnovy, aby si všichni občané České republiky mohli prohlédnout, jak vláda plánuje oživit ekonomiku, na webových stránkách planobnovycr.cz.

READ  Changhong Europe ztrojnásobí tržby v roce 2020

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *