Česká vláda připravuje cestu pro stropy cen elektřiny a plynu

Česká vláda připravuje cestu pro stropy cen elektřiny a plynu

PRAHA (Reuters) – Česká vláda ve středu připravila cestu pro stropy cen elektřiny a plynu pro domácnosti, veřejné instituce a malé podniky do roku 2023, protože země zápasí s růstem cen vyvolaným válkou na Ukrajině.

Česká republika, stejně jako další země Evropské unie, se snažila chránit lidi před rostoucími náklady na energie, protože dodávky plynu z Ruska klesají, což vede k růstu tržních cen.

Český premiér Petr Fiala uvedl, že české stropy, které byly dokončeny na základě ve středu schváleného vládního nařízení, budou po celý rok 2023 stanoveny na 6 korun (0,24 dolaru) za kilowatthodinu u elektřiny a 3 koruny u plynu.

Stropy, které vláda poprvé schválila minulý měsíc, platí pro veřejné instituce, jako jsou nemocnice nebo školy, a jsou v souladu s předchozími vládními oznámeními.

Zahrnuty budou i malé podniky.

Minulý měsíc se vláda dohodla, že větší společnosti budou čerpat z balíčku 30 miliard korun a dalších 30 miliard by mělo být poskytnuto menším společnostem v rámci navrženém Evropskou komisí.

Vlády EU diskutovaly o stropu cen plynu týdny, aniž by dosáhly dohody, a téma bude na stole, až se lídři členských zemí sejdou ve čtvrtek a pátek v Praze na summitu.

(1 dolar = 24,6870 Kč)

(Zprávy Jasona Hovetta a Roberta Muellera) Střih David Evans

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  iHned: Omezení uvolnění znamená, že ukládání již pro mnohé není prioritou

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *