Česká šestka Auger-Aliassime bude na Australian Open ohromená Lijekou

Česká šestka Auger-Aliassime bude na Australian Open ohromená Lijekou

MELBOURNE (Reuters) – Nenasazený Čech Jiří Lehika vyřadil šestého nasazeného Felixe Augera-Aliassimeho 4-6 6-3 7-6 (2) 7-6 (3) a dostal se v neděli do čtvrtfinále Australian Open. Vzhledem k tomu, že další velké jméno opouští Grand Slam oslabené, Star Force čeká druhý týden.

Vzhledem k tomu, že obhájce titulu Rafa Nadal a druhý nasazený Casper Ruud předčasně odešli a další hráči jako Daniil Medveděv a Alexander Zverev odešli, byla pro Augera Aliassimea jasná cesta jít hlouběji do Melbourne Parku.

Ale čelil inspirované Lejice, která v předchozím kole porazila 11. nasazeného Camerona Norrieho. O postup do semifinále bude Čech hrát buď se Stefanosem Tsitsipasem nebo Yannickem Sinerem a řekl, že teprve začíná.

„Běh ještě neskončil,“ řekl Lechka. „Všichni kluci, které jsem tady porazil, jsou úžasní a předvedl jsem svůj nejlepší tenis, abych ukázal všechny karty, které mám, abych je porazil. Zní to šíleně, ale je to tak a jsem šťastný, že budu pokračovat v cestě.“

Dvaadvacetiletý Auger-Aliassime se probojoval do třetího zápasu na cestě k úvodnímu setu za 35 minut, ale díky dramatickému posunu v tempu dominoval nenasazený Lehecka.

Poté, co vyhrál druhý set a vyrovnal zápas, lehká střela do sítě pomohla Leškovi udržet si podání a zařídil tajbrejk třetí sady, když se odrazil od chyb čtvrtfinalisty z roku 2022 Augera Aliassimea a postoupil.

S prvním grandslamovým čtvrtfinálovým vystoupením a první výhrou proti hráči z top 10 na obzoru, 21letý Lehecka zvedl ve čtvrtém setu v tiebreaku další rychlost a vedl 6-3, než podal na Augera. – Eliasim přichází se skvělou střelou.

„Upřímně, je to skvělý pocit,“ dodal Lechka. „Těžko se hledají slova pro to, čím jsme si prošli minulý rok a co jsme se vrátili po prohře v prvním kole (v roce 2022).

READ  Hráč West Hamu Moyes netrpělivě očekává zprávy českých investorů

„Kdyby mi někdo řekl, že budu takhle hrát, nevěřil bych mu.“

(Zpráva Shrivathsa Sridhar) z Melbourne. Editoval Peter Rutherford

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *