Česká republika zvyšuje řadu svých vrtulníků Bell-Made Venom a Viper

Česká republika zvyšuje řadu svých vrtulníků Bell-Made Venom a Viper

VARŠAVA, Polsko – Česká republika plánuje pro svou armádu nakoupit další vrtulníky UH-1Y jed a AH-1Z Viper, přičemž ministryně obrany Jana Černošová řekla, že ruská invaze na Ukrajinu „nestačí“ pro současné námořnictvo země.

„Na ministerstvu obrany máme všechny předpoklady pro okamžitý příjem výdajů na obranu,“ cituje prohlášení ministerstva obrany ernochovou. Ministr v souladu se svým závazkem vůči NATO uvádí plány Prahy na zvýšení vojenských výdajů na 2 procenta HDP země.

Černozová při nedávné schůzce s americkým ministrem obrany Lloydem Austinem diskutovala o zájmu ministerstva nakoupit další vrtulníky vyráběné vrtulníky Bell, protože Ukrajina hlásí, že „12 strojů, které česká armáda obdrží v příštím roce, nestačí vzhledem k současné situaci .“

Počet koptér, které chce Česká republika koupit, nebyl zveřejněn. Pozorovatelé místního průmyslu však očekávají, že Brock koupí dalších 12 Hellos oproti své první objednávce.

V roce 2019 se česká vláda rozhodla koupit osm UH-1Y Venom a čtyři AH-1Z Viper Hello na základě smlouvy v hodnotě asi 14,5 miliardy korun (645 milionů USD) s přidruženým zařízením a službami.

Jaroslav Adamovský je polský zpravodaj pro obranné zpravodajství.

READ  Česko využije Evropský fond pro spravedlivou transformaci na velké „rizikové“ projekty - EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *