Česká republika zpracovává národní plán účasti na poválečné obnově Ukrajiny

Česká republika připravuje národní plán podílet se na obnově Ukrajiny z následků ruské okupace a zvažuje účast na obnově Dněpropetrovské oblasti.

Řekl to český velvyslanec na Ukrajině Radek Matula na setkání se zástupcem vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny Kyrillo Tymošenkovou. Tisková služba Kancelář prezidenta.

Česká republika podle diplomata zvažuje možnost připojit se k rekonstrukci Dněpropetrovské oblasti a ráda by získala více informací o objektech, které mají být restaurovány.

Matula poznamenal, že plán rychlé obnovy vyvinutý Ukrajinou pomůže Ukrajině pochopit, co lze udělat nyní, než nastane zima. Řekl, že se jedná o otázku bydlení pro vnitřně přesídlené osoby a poskytování školních autobusů, počítačů a dalšího výukového vybavení vzdělávacím institucím.

Matula dodal, že Česká republika zpracovává národní plán účasti na poválečné obnově Ukrajiny.

Řekl, že delegace ministrů a poslanců z České republiky navštíví v příštích týdnech Ukrajinu, aby posoudila potřeby.

Tymošenková uvedla, že některé oblasti v Dněpropetrovské oblasti jsou stále pod palbou ruských jednotek, ale existují relativně bezpečné oblasti.

„V Dněpropetrovské oblasti je mnoho objektů poškozených bombardováním, kde nedochází k žádným nepřátelským akcím. Nabízíme vám rychlý plán obnovy Dněpropetrovské oblasti, kolik škol, školek, soukromých obytných budov a dalších zařízení je třeba obnovit. Více najdete aktuální informace o každém objektu na naší online platformě. Jak vidíte, budou aktualizovány každý den,“ řekla Tymošenková.

České delegaci navrhl, aby navštívila město Dněpro a Dněpropetrovskou oblast, aby si prohlédla některé předměty, které je třeba přestavět.

READ  Sirane se sídlem v Delfordu otevírá výrobu v České republice

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.