Česká republika vidí příležitosti pro spolupráci s Uzbekistánem na ministerstvu průmyslu a zemědělství

(MENAFN – Trend News Agency) Baku, Ázerbájdžán, 30. května

Autor: Klavdiya Romakayeva – Směr:

České ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že modernizace průmyslu a zemědělství v Uzbekistánu představuje pro české společnosti důležitou příležitost.

Podle ministerstva je Uzbekistán podle objemu obchodu ve Střední Asii druhým největším obchodním partnerem České republiky.

V minulosti expanzi a diverzifikaci vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Uzbekistánem brzdily některé necelní bariéry, vnímané problémy s převodem a převodem místní měny a opatření na ochranu dovozu.

Ministerstvo zdůraznilo, že „tyto překážky byly hlavním důvodem poněkud váhavého přístupu potenciálních českých investorů a vývozců. V této souvislosti je třeba uznat, že navzdory velkému potenciálu je současná ekonomická spolupráce skromná.“

Uvádí se, že mezi Českou republikou a Uzbekistánem byly navázány kontakty na vysoké úrovni. V listopadu 2018 navštívila Uzbekistán zejména delegace Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pod vedením místopředsedy parlamentu Vojtecha Philippeho. V dubnu 2019 zemi navštívila také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Ministerstvo dodalo, že ačkoli velkou část vzájemného obchodu tvoří český vývoz, otevření české ekonomiky vytváří dostatečné možnosti pro uzbecké společnosti působit na českém trhu.

„Češi mají zájem na prohloubení vztahů s Uzbekistánem a na zvýšení objemu obchodu a investic,“ uvádí se v dopise.

Navíc podle zdroje představuje modernizace průmyslu a zemědělství v Uzbekistánu zajímavé příležitosti pro české společnosti.

„V kontextu probíhajících transformačních reforem v zemi jsou Češi připraveni pomoci dále rozvíjet obchodní spolupráci s Uzbekistánem prostřednictvím politické podpory a proexportního financování (prostřednictvím České exportní banky a Exportní záruční a záruční korporace),“ uvedlo ministerstvo poznamenal.

Sledujte autora na Twitteru:

MENAFN30052021000187011040ID1102174992

Právní omezení: MENAFN poskytuje informace „tak, jak jsou“, bez jakékoli záruky. Nepřebíráme žádnou odpovědnost za přesnost informací obsažených v tomto článku, obsah, obrázky, videa, licence nebo úplnost, zákonnost nebo spolehlivost informací obsažených v tomto článku. Pokud máte jakékoli stížnosti nebo problémy s autorskými právy související s tímto článkem, kontaktujte výše uvedeného poskytovatele.

READ  "Zahrnuje mnoho věcí, které se zemím nemusí líbit" - Jourová o nadcházejícím zákonu EU o svobodě médií

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.