Česká republika stahuje podporu ukrajinským uprchlíkům

Velký příběh: Podpora uprchlíků se v Česku drtí

co se stalo: Česká republika omezuje podporu ukrajinským válečným uprchlíkům, uvádí Český rozhlas, Romea.cz a Echo24.cz. Návrh, který tento týden schválila dolní komora parlamentu, požaduje snížení peněžních dávek na potraviny a základní hygienické potřeby a omezí podporu uprchlíkům, kteří mají v zemi povolen trvalý pobyt. Informuje o tom Echo24.cz تقارير. Novela také omezuje bezplatné bydlení a bezplatné zdravotní pojištění pro uprchlíky s výjimkou dětí a seniorů. Změny musí ještě schválit Senát.

Od 15. června bude Praha Uzavření hlavního uprchlického centra a zrušit MHD zdarma pro uprchlíky. Městská vláda na konci května zastavila humanitární pomoc na hlavním vlakovém nádraží a místo toho zřídila pro uprchlíky dočasná „stanová městečka“, což také způsobilo, že se z místa stáhly i další humanitární organizace. Informuje o tom Romea.cz.

Více kontextu: Primátor Zdeněk Hřeb řekl, že Praha se potýká se situací kvůli nárůstu počtu uprchlíků 83 000 Byli registrováni ve městě – a stát nedokázal zavést systém, jak je přesunout do méně frekventovaných oblastí, Informuje o tom Český rozhlas. Česká vláda již odmítá pomáhat uprchlíkům osobám s dvojím maďarsko-ukrajinským občanstvím, Většina z nich jsou cikáni. V květnu jim je předložil ministr vnitra veterinář Rakosan Výlety vlakem zdarma místo Maďarska.

nestojí za nic: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oznámil, že 20 % země je pod kontrolou Ruska, Informuje o tom Kyjev Independent. Prostřednictvím video spojení hovořil k zákonodárcům v Lucembursku.

vyloučení odpovědnosti

Online převody
Copyright © Transitions Online. Všechna práva vyhrazena.
READ  Angela Okotoyová se zapsala do historie Wimbledonu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.