Česká republika poušť na Expo 2020 oživuje

Dvoupodlažní pavilon navržený Českým architektonickým studiem Formosa AA nese vodu čištěnou 12 metrů vysokými organickými mikrotubuly.
Obrazový kredit: Vydáno

DUBAJ: Nedostatek vody vyvolal po celém světě sofistikované inovace, přičemž Česká republika se zařadila na seznam zemí, které hledají schůdné řešení. Na Expo 2020 v Dubaji nabízí středoevropská země praktický způsob přeměny horké a suché půdy na úrodnou půdu pomocí baldachýnu propojených trubek.

Dvoupodlažní budova navržená Českým architektonickým studiem Formosa AA je zastíněna 12 metrů vysokou organickou mikroflórou v souladu s tématem udržitelnosti, ve kterém se pavilon nachází.

Domů půjde také okolní pavilonová zahrada dále zavlažovaná potrubími, která vedou více čištěné vody.

Obohacení pouštních půd

Nadzemní shluk trubek, přezdívaný „Spaghetti Monster“, bude součástí aktivní výstavy představující česky objevený systém Solar Air Water Earth Resource (Saver).

Tyto dvě oblasti solární technologie získávají vodu z pouštního vzduchu, vyvinutou Univerzitním centrem pro energeticky účinné budovy a Fakultou strojního inženýrství ČVUT, a ošetřují ji podzemními kulturami pro kultivaci suché půdy. Byl vyvinut Botanickým ústavem Akademie věd ČR.

„Pavilon nebude výstavním prostorem, ale stane se jedinečnou expozicí,“ řekl generální komisař českého pavilonu Jiří Frandisek Potusnik. „Působivá dvanáctimetrová organická struktura rostoucí kolem budovy je výjimkou z architektonického a stavebního hlediska-nikdo nikdy nestavěl tak velkou samonosnou konstrukci z mikrotubulů ze skleněných vláken.“

Pavilon bude nejen výstavním prostorem, ale stane se také jedinečnou expozicí. Působivá dvanáctimetrová organická struktura rostoucí kolem budovy je výjimkou z architektonického a stavebního hlediska-tak velkou samonosnou konstrukci z mikrotubulů ze skleněných vláken nikdo nikdy nepostavil.

– Jiří Frandisek Pottusnik, generální komisař Pavilonu České republiky na Expo 2020 Dubaj

Srdce pavilonu

Návštěvníci si na vlastní kůži vyzkouší autonomní spořič od okamžiku, kdy dorazí do pavilonu, s trubkami uvnitř zadní části „Srdce pavilonu“ – první stálé expozice.

czech_republic_expo2020

Exteriérové ​​organické potrubí vede do srdce pavilonu, kde vítá hosty fontána plná čisté vody.
Obrazový kredit: Vydáno

Srdce se nachází ve fontáně naplněné čistou vodou z potrubí a ve vstupní hale prvního patra. Z fontány se návštěvníci mohou dozvědět více o systému spořiče a jeho vnitřních funkcích prostřednictvím animací v panelu.

Ručně házený skleněný pomník

Na východ od haly mohou návštěvníci vidět instalaci z ocelových vláken a sklářského designu, kterou navrhl Maxim Welkowski, umělecký ředitel české sklářské společnosti Laswit.

czech_republic_expo2020

Trvalá umělecká instalace designéra Maxima Welkowského v pavilonu je kombinací oceli, skla a dynamického osvětlení.
Obrazový kredit: Vydáno

Lampy a skleněné konstrukce vyrobené společností LASVIT jsou k vidění všude v Dubaji, kde výrobce realizoval velké projekty v dubajské opeře, dubajském metru, dubajské designové čtvrti a mnoha dalších hotelech.

Instalace Welkowski Dubai Expo obsahuje 300 zlatých lián s malými skleněnými kapkami pulzujícího světla.

Rotující záběry

Galerie o rozloze 300 metrů čtverečních ve druhém patře bude věnována dočasným výstavám, které se střídají každé dva týdny.

czech_republic_pavilion_expo2020

Dočasné výstavy budou ozdobou druhého patra pavilonu, přičemž každá tematická prezentace bude trvat 14 dní až šest měsíců výstavy.
Obrazový kredit: Vydáno

Tyto výstavy, zařazené do tematických názvů voda, design, technologie a univerzity, poráží inovace českých společností.

Například na výstavě „Český sen“ se diváci podívají do zákulisí pohádky a dozví se, co dělá česká televize propletení dětských fantasy světů.

Spisovatel je trenérem Gulf News.

READ  Kypr propaguje v oranžové kategorii Rakousko, Bulharsko, Českou republiku, Maďarsko, Itálii a Polsko

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.