Česká republika poušť na Expo 2020 oživuje

Nedostatek vody povzbudil sofistikované inovace po celém světě a Česká republika se zařadila na seznam zemí, které hledají schůdné řešení.

V Expo 2020 Dubaj, Středoevropská země poskytuje praktický způsob přeměny horké, suché půdy na úrodnou půdu pomocí baldachýnu propojených trubek.

Dvoupodlažní budova navržená Českým architektonickým studiem Formosa AA je zastíněna 12 metrů vysokou organickou mikroflórou v souladu s tématem udržitelnosti, ve kterém se pavilon nachází.

Domů půjde také okolní pavilonová zahrada dále zavlažovaná potrubími, která vedou více čištěné vody.

Obohacení pouštních půd

Nadzemní shluk trubek, přezdívaný „Spaghetti Monster“, bude součástí aktivní výstavy představující česky objevený systém Solar Air Water Earth Resource (Saver).

Tyto dvě oblasti solární technologie získávají vodu z pouštního vzduchu, vyvinutou Univerzitním centrem pro energeticky účinné budovy a Fakultou strojního inženýrství ČVUT, a ošetřují ji podzemními kulturami pro kultivaci suché půdy. Byl vyvinut Botanickým ústavem Akademie věd ČR.

„Pavilon nebude výstavním prostorem, ale stane se jedinečnou expozicí,“ řekl generální komisař českého pavilonu Jiří Frandisek Potusnik. „Působivá dvanáctimetrová organická struktura rostoucí kolem budovy je výjimkou z architektonického a stavebního hlediska-nikdo nikdy nestavěl tak velkou samonosnou konstrukci z mikrotubulů ze skleněných vláken.“

Srdce pavilonu

Návštěvníci si na vlastní kůži vyzkouší autonomní spořič od okamžiku, kdy dorazí do pavilonu, s trubkami uvnitř zadní části „Srdce pavilonu“ – první stálé expozice.

Srdce se nachází ve fontáně naplněné čistou vodou z potrubí a ve vstupní hale prvního patra. Z fontány se návštěvníci mohou dozvědět více o systému spořiče a jeho vnitřních funkcích prostřednictvím animací v panelu.

Ručně házený skleněný pomník

Na východ od haly mohou návštěvníci vidět instalaci z ocelových vláken a sklářského designu, kterou navrhl Maxim Welkowski, umělecký ředitel české sklářské společnosti Laswit.

READ  Aktualizace: České refundace?

Lampy a skleněné konstrukce vyrobené společností LASVIT jsou k vidění všude v Dubaji, kde výrobce realizoval velké projekty v dubajské opeře, dubajském metru, dubajské designové čtvrti a mnoha dalších hotelech.

Instalace Welkowski Dubai Expo obsahuje 300 zlatých lián s malými skleněnými kapkami pulzujícího světla.

Galerie o rozloze 300 metrů čtverečních ve druhém patře bude věnována dočasným výstavám, které se střídají každé dva týdny.

Tyto výstavy, zařazené do tematických názvů voda, design, technologie a univerzity, poráží inovace českých společností.

Například na výstavě „Český sen“ se diváci podívají do zákulisí pohádky a dozví se, co dělá česká televize propletení dětských fantasy světů.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.