Česká republika porazila ve čtvrtfinále World Junior Hockey obhájce titulu USA

EDMONTON, Alberta — Petr Hauser a Matyas Sabovaliv skórovali 3:11 ve druhé třetině a Česká republika ve čtvrtfinále World Junior Hockey ve středu večer porazila Spojené státy 4:2.

Obhájce titulu Spojené státy vedly 4:0 a nikdy nezaostávaly ve hře s každým.

„Tyto zápasy jsou těžké a my jsme se dnes snažili dostat do naší hry,“ řekl americký trenér Nate Lehman. „Našich prvních 10 minut bylo dobrých, ale zápas jsme nezvládli. Hráli jsme s dobrým českým týmem, hráli tvrdě a blokovali spoustu střel a musíte před nimi smeknout klobouk.“

Tomáš Susanek předvedl 28 zákroků, aby pomohl Česku v sobotu večer do semifinále proti Kanadě. Dříve Kanada porazila Švýcarsko 6:3, Švédsko porazilo Lotyšsko 2:1 a Finsko porazilo Německo 5:2.

Hauser dostal Českou republiku do vedení střelou zápěstím do horního rohu v 7:34 a Sabovalev na něj navázal odskokem v 10:45.

Carter Mazur stáhl Američany do 8:29 s USA v přesilovce pět minut po hře díky majorovi Stanislava Zvozila v pokleku. V čase 1:32 to dal Jiří Kulich do prázdné brány.

Logan Cooley otevřel skóre pro Američany, když v prvním zbývalo 7:57. John Myzak vyrovnal na 2:05.

Kaiden Emberego provedl 20 zásahů pro Spojené státy.

Logan Stankoven dvakrát skóroval a přidal asistenci, když Kanada vyhrála poté, co smetla svou úvodní skupinu. Tyson Forster zaznamenal gól a dvě asistence, Jack Thompson, Nathan Goucher a Will Quill se také trefili a Dylan Current předvedl 23 zákroků.

Za Švýcarsko se dvakrát trefil Attilio Biasca a gól přidal Simon Knog.

Emil Andre zlomil nerozhodný výsledek pro Švédsko ve 3. míči.

Isaac Rosen skóroval za Švédsko při přesilovce v první třetině. Gustavs Ozolins vyrovnal až pozdě ve druhé. Jesper Walstedt předvedl 12 zákroků za Švédsko.

READ  Ladislav Sebora, který cestoval do České republiky, říká, že má smysl pro český humor.

Robbie Jarventi zaznamenal za Finsko dva góly a dvě asistence. Kasper Simontaival a Joel Maatta zaznamenali každý gól a asistenci, když Finsko skórovalo čtyřikrát při přesilovce.

Ronny Hirvonen také skóroval a Levi Merrilainen předvedl 19 zákroků. Bennett Rosemi vstřelil za Německo dva přesilovkové góly.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.