Česká republika porazila Německo 2: 0 a vyhrála skupinu B

Calgary, Alberta (AFP)-Dominika Lasková dvakrát skórovala, když Česko ve středu večer porazilo Německo 2: 0 na Mistrovství světa v hokeji žen, aby vyhrálo druhý set a vyhnulo se tomu, že se ve čtvrtfinále musí utkat s USA nebo Kanadou.

Všech pět týmů ve skupině A-s pětinásobnými držiteli USA (3-0) a Kanady (3-0), které budou hrát o titul skupiny ve čtvrtek večer-postoupí do čtvrtfinále.

Clara Beslarova zachránila 12 míčů, aby pomohla České republice dohrát týmovou hru 4: 0.

Laskova remizovala se svou kolegyní Alinou Millsovou na vrcholu turnaje čtyřmi góly. Laskova otevřela skóre na 4:28 druhého poločasu a znovu skórovala v 9:09 třetiny.

Franziska Alp zastavila 27 střel pro Německo (2-1).

Německo ukončí zápas skupiny ve čtvrtek večer proti Japonsku (2-1). Vítěz bude čelit poraženému mezi Spojenými státy a Kanadou a vítězný poražený bude hrát mezi Spojenými státy a Kanadou.

V první skupině dala Petra Nieminen dva góly při vítězství Finska 4: 0 nad Ruskem. Zabodovaly také Susanna Tabani a Jenina Nylund a Annie Kesala uskutečnila 13 exportů.

Finsko bude hrát (1-2) ve čtvrtek se Švýcarskem (0-3) o třetí místo ve skupině. Rusko dokončilo předkolo 1-3.

V posledním zápase se Dánsko (0-3) utkalo s Maďarskem (0-3) o čtvrté místo ve skupině B.

Kanadská kapitánka Marie-Philippe Boleynová zmešká souboj proti Spojeným státům poté, co v úterý proti Švýcarsku zachránila úder do hrudníku.

Spojené státy překonaly své soupeře 12: 0, v úterý večer porazily Švýcarsko a Finsko 3: 0 a porazily Rusko 6: 0.

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."