Česká republika podepsala dohodu 630 milionů dolarů na protivzdušnou obranu izraelské výroby

Praha – České ministerstvo obrany uvedlo, že Česká republika podepsala dohodu o nákupu nového systému protivzdušné obrany pro svou armádu od izraelské vlády.

Systém SPYDER, vyráběný společností Rafael Advanced Defense Systems Ltd. Je provozován izraelským státem a je schopen poskytnout ochranu před letadly, helikoptérami, bombardéry, řízenými střelami a dalšími zbraněmi.

Ministerstvo obrany uvádí, že dohoda o koupi čtyř baterií protivzdušné obrany krátkého dosahu má hodnotu 13,7 miliardy českých korun (630 milionů dolarů), přičemž dodávky mají být dokončeny do roku 2026.

Český ministr obrany Lubomír Mutnar řekl, že izraelský systém bude klíčem k neustálé modernizaci českých ozbrojených sil.

Nahradí zastaralý protiletadlový systém 2K12 KUB sovětské éry k obraně vojenských a civilních center, jako jsou průmyslová centra, jaderné elektrárny, letiště a další důležitá zařízení.

K podpisu dohody byl přítomen Amir Eshel, generální ředitel izraelského ministerstva obrany.

„Dohoda, kterou jsme dnes podepsali, je dalším milníkem ve strategické spolupráci mezi našimi dvěma zeměmi,“ cituje jej prohlášení ministerstva. „Je to poprvé, kdy Izrael poskytl zemi NATO kompletní systém protivzdušné obrany, a my jsme hrdí a šťastní, že Česká republika je touto zemí.“

Ministr obrany Benny Gantz rovněž ocenil dohodu s tím, že „dále prohlubuje vynikající obranné vztahy“ mezi Izraelem a Českou republikou.

„Je to strategická dohoda s členskou zemí NATO, která vytvoří pracovní místa v obou zemích.“

Učte se hebrejsky zábavným a jedinečným způsobem

Dostanete zprávy o Izraeli … ale vy ano Dostat On ona? Tady máte šanci pochopit nejen celkový obrázek, který na těchto stránkách pokrýváme, ale také Kritické a vzrušující detaily života v Izraeli.

v Hebrejsky Streetwise pro The Times of IsraelKaždý měsíc se naučíme mnoho hovorových hebrejských frází na společné téma. Jedná se o malé hebrejské zvukové lekce, které si myslíme, že si opravdu užijete.

READ  Průzkumy veřejného mínění naznačují kolaps české sociální demokracie

Zjistit více Zjistit více

Jste již členem? Chcete -li toto přestat zobrazovat, přihlaste se

to myslíš vážně vážíme si toho!

Proto přicházíme do práce každý den – poskytnout náročným čtenářům, jako jste vy, zpravodajství o Izraeli a židovském světě, které si musíte přečíst.

Zatím máme žádost. Na rozdíl od jiných zpravodajských kanálů jsme nezavedli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, pro něž je důležitý Times of Israel, aby pomohli podpořit naši práci tím, že se připojí Komunita Times of Israel.

Již za 6 $ měsíčně můžete podpořit naši kvalitní žurnalistiku a přitom si užít The Times of Israel Reklamy zdarma, jakož i přístup k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete -li toto přestat zobrazovat, přihlaste se

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.