Česká republika otevírá velvyslanectví v Kataru v době rostoucích energetických potřeb – Middle East Monitor

Česká republika otevřela své velvyslanectví v Kataru, protože obě země rozvíjejí rostoucí vazby, zejména v době energetické krize v Evropě.

Český ministr zahraničí Jan Lipavský dnes ukončil dvoudenní pracovní návštěvu Kataru, při které se nejprve zúčastnil slavnostního otevření prvního českého velvyslanectví v hlavním městě Dauhá.

Lipovský se také setkal se svým katarským protějškem Mohammedem bin Abdulrahmanem Al-Thanim a Saadem Sharitou Gabim, ministrem energetiky a generálním ředitelem Katarské energetiky, aby projednali energetickou bezpečnost.

Hlavním účelem návštěvy je podle prohlášení českého ministerstva zahraničí podpora obchodu a spolupráce mezi Prahou a Dauhá, zejména v energetice.

Na programu byly také přípravy Kataru na pořádání nadcházejícího mistrovství světa ve fotbale, situace na Ukrajině a probíhající ruská invaze z pohledu konzulárních služeb českého velvyslanectví.

Podle: Expanze Qatar Energy do LNG nepřesměruje dodávky do Evropy

Před otevřením vlastního velvyslanectví Kataru v Praze bylo včera oficiálně otevřeno české velvyslanectví. prohlásil Dříve tento měsíc.

Jejich ambasády jsou otevřeny v době, kdy se Česká republika – stejně jako ostatní evropské země – snaží chránit své rostoucí energetické potřeby při předpovídaných globálních nedostatcích.

Česká republika jako vnitrozemský stát ve střední Evropě dlouhodobě silně spoléhala na ruský plyn a byla omezena ve svých schopnostech získat dostatečné dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG).

Katar se svými obrovskými zdroji zemního plynu by mohl být hlavním dodavatelem této komodity, pokud bude zajištěn dostatek kontraktů.

Existují určité obavy, že se Dauhá bude zdráhat udělovat pražské energetické obchody a že vztahy mezi nimi se zhoršily poté, co katarský emír předčasně ukončil svou návštěvu České republiky začátkem tohoto měsíce. odmítl Účast na evropském summitu v české metropoli.

Zapření vydali lídři Evropské unie (EU), nikoli Praha, čímž české vedení ujistili, že je emír neobviňuje.

READ  Lee Corsley věří, že rozhořčení nad Českem mladým lvům prospěje

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.