Česká republika otevírá své hranice občanům USA

Od 22. června Česká republika otevřela své hranice občanům USA bez nutnosti testů na COVID-19 nebo karantény, protože USA jsou považovány za zelenou zemi s nízkým rizikem.

Kromě toho mohou v zemi zůstat až 90 dní bez víza.

reklama

nyní trendy

Jakmile však cestující z USA vstoupí do České republiky, musí při vstupu do hotelů, restaurací, muzeí a veřejných akcí dodržovat požadavky na očkování a/nebo negativní výsledky testů.

Od cestujících se požaduje, aby prokázali jednu z následujících možností: pasivní jednorázové očkování 14 dní po podání dávky a podání během posledních devíti měsíců; Dvojité dávky vakcín 22 dní po první dávce a podané během posledních 90 dnů; Dvojité dávky vakcín 22 dní po druhé dávce a podané během posledních 9 měsíců; Lékařské zotavení z COVID-19 za posledních 180 dní; negativní test PCR před méně než třemi dny; nebo negativní test antigenu provedený za méně než 24 hodin.

Masky jsou vyžadovány v obchodech, na letištích, ve veřejné dopravě, na poštách a v taxi.

„Na tohle jsme čekali dlouho,“ říká Michaela Klodino, ředitelka Czech Tourism USA a Kanady.

„Doufáme, že si turisté budou moci udělat čas na prohlídku slavných památek a také se seznámit s některými skrytými skvosty České republiky.“

READ  Hvězdy Euro 2020 v Anglii získají soukromou párty pro Eda Sheerana

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *