Česká republika může znovu zavést omezení nelegální migrace na své hranici se Slovenskem

Česká republika může znovu zavést omezení nelegální migrace na své hranici se Slovenskem

Počet nelegálních imigrantů, kteří se dostali do České republiky, letos výrazně vzrostl, k 21. srpnu jich přes Slovensko překročilo hranice celkem 3651.

Podle tiskové zprávy ministerstva vnitra se do republiky během 12 měsíců nelegálně dostalo o 1300 více než v roce 2021 a o pár stovek více než v roce 2020, uvádí SchengenVisaInfo.com. .

Ministerstvo poukázalo na to, že většinu migrantů tvoří Syřané, kteří přes Českou republiku vstupují do západních zemí, jako je Německo nebo Rakousko, ministr vnitra také poznamenal, že se zlepší spolupráce v oblasti nelegální migrace, zejména na vnějších hranicích EU, i když nemá žádný významný dopad na míru kriminality.

Ministři v příštích dnech zdůraznili, že Praha plánuje přidat další zařízení pro migranty a zvýšit tresty pro obchodníky s lidmi a že chce sice ponechat hranice otevřené, ale její země se připravuje na všechny eventuality. Patří sem i česko-slovenská hranice, která bude podle ministra vnitra nařízena jako poslední jen v době vážného vývoje.

Také Česká republika nedávno zahájila dvoudenní hraniční kontrolu na své hranici se Slovenskem. Policie provádí kontroly totožnosti na více než 20 železničních a silničních hraničních přechodech, a to navzdory tomu, že obě země patří do schengenského prostoru, do zakázané zóny, kterou využívají mnozí členové EU a některé další země.

Údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) z počátku letošního roku ukázaly, že počet obyvatel vzrostl o 3200 lidí na celkových 10,5 milionu, protože do země přijíždělo více lidí, než je opustilo. Přesněji řečeno, v prvním čtvrtletí roku 2022 do Česka dorazilo 10 000 lidí a 8 000 z nich odešlo.

„Do Česka se v prvním čtvrtletí ruské invaze na Ukrajinu přistěhovalo 9 300 Ukrajinců a zemi opustilo 2 400. K populačnímu růstu České republiky se kromě Ukrajinců opět podíleli občané Slovenska a Ruska. CSO vysvětlil.

READ  Když Penguins odcházejí z dresu, Jágr je ve svých 52 letech stále silný se svým českým rodným týmem.

Tato čísla nezahrnují 250 000 lidí pod dočasným ochranným příkazem souvisejícím s válkou na Ukrajině.

Česká republika zaznamenala v roce 2019 obdobný přírůstek populace, který se zvýšil o 44 100 lidí na 10,6 milionu do konce roku. Jde o nejvyšší přírůstek populace od roku 2008.

Výběr učitele:

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *