Česká republika může vůči Rusku po volbách – odborném – světě přijmout „mírná opatření“

Moskva, 11. října / Toss /. Andrei Kordnov, generální ředitel Ruské rady pro mezinárodní záležitosti, v pondělí agentuře TASS řekl, že Česká republika by mohla po nedávných parlamentních volbách přijmout „pokračující mírná opatření“ k normalizaci vztahů s Ruskem. .

“Vývoj vztahů lze dobře očekávat. Můžeme vidět kontinuum velmi umírněných kroků, které v některých ohledech spolu s návratem do předkrizové fáze, ne-li zcela,” řekl Kordnov o svém pohledu na vyhlídky na bilaterální vztahy po českých parlamentních volbách.

Kordunov spekuloval, že Moskva a Praha by se mohly dohodnout na zvýšení kvóty pro diplomaty na příslušných zastupitelských úřadech, usnadnit cestování a plně obnovit letecké spojení a humanitární vztahy.

“Kromě toho lze sledovat různá gesta k vyjádření touhy obnovit vztahy. Je třeba se vyvarovat jejich zhoršování ekonomiky a vyhnout se represivním opatřením v obchodu,” řekl Kordnov.

Zdůraznil, že Rusko ani Česká republika nechtějí eskalovat napětí. Některá prohlášení v Praze před volbami tomu velmi nasvědčují.

Když se v dubnu ohlédl za diplomatickou konfrontací mezi Českem a Ruskem, Kordnov poznamenal, že obě země nyní věří, že krize v bilaterálních vztazích brzy pomine.

„Je to mimořádná situace. Brání diplomatické práci a ztěžuje život lidem v obou zemích, kteří čelí problémům s vízy.“ Cestovní ruch mezi Ruskem a Českem je vysoký a obě strany touží po uzdravení. Přírodní stav.

READ  Český brankář Glenn Camara unikl nadávku při výbuchu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *