Česká republika má zájem pomoci Guyaně oživit cukr – News Room Guyana

Česká republika pozorně sleduje vývoj v Guyaně a vyjádřila velký zájem podpořit revitalizaci cukrovarnického průmyslu v Guyaně.

Uvedl to velvyslanec ČR na Kubě Peter Kavan, když v úterý telefonoval s velvyslancem Guyany na Kubě Halim Majidem.

Velvyslanec Kavan podle tiskové zprávy vysvětlil, že jeho země mimo jiné vyrábí různé typy traktorů, nákladních automobilů a zařízení souvisejících s cukrovarnickým průmyslem a že by do této záležitosti rád zapojil Guyana Sugar Company (GuySuCo). .

Česká republika, která je od roku 2004 členem Evropské unie, se příští rok ujme předsednictví Evropské unii. Prohlášení vydané velvyslanectvím Guyany na Kubě naznačilo, že její ekonomika je stabilní, otevřená a považována za nejprůmyslovější zemi v Evropské unii.

Velvyslanec Majeed s velvyslancem Kavanem (vpravo)

Velvyslanec Majid byl informován, že Česká republika poskytuje významné vybavení cukrovarnickému průmyslu v mnoha zemích, včetně Kuby, a že česká technologie je vysoce respektována v Evropě i ve světě.

Velvyslanec Kavan také projevil zájem o rum, cedr, exotická dřeva a zlaté šperky z Guyany a zpochybnil možnost domluvit s Guyanou společný podnik na výrobu českých sládků v Guyaně – považovaného za pivo „Mercedes“.

Oba velvyslanci poznamenali, že vztahy mezi Guyanou a Českou republikou začaly asi před 60 lety, a připomněli první návštěvu vůdce Lidové pokrokové strany (PPP) v Praze v roce 1961 a tehdejšího premiéra Britské Guyany Dr. Shedi Gagan.

Očekává se, že velvyslanci Kavan a Majid se znovu setkají, aby určili konkrétní oblasti spolupráce.

READ  Barty vyhrává první titul ve Wimbledonu na památku Cowleyho

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.